Szerző Üzenet

<  Szõnyegek és Padok  ~  2 player

HozzászólásElküldve: 2008. január 8., kedd 15:21 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 94Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2008. január 8., kedd 14:02
Sziasztok!
Kiváncsi lennék hogy a fenébe lehet megoldani, hogy 2 játékos egyszerre játszhasson. Stepmaniat használok, és van egy usb-s és egy régebbi ps2-s táncszõnyegem. Ha mindkettõt rákapcsolom a gépre, akkor ugyan azokat a billentyûket használják :(
Hogy lehet megoldani? Ti hogy csináljátok a Klubban? Vagy ha ott még nem akkor pl a conon hogy csinálják?

Offline Profil ICQ
HozzászólásElküldve: 2008. január 8., kedd 15:45 Hozzászólás az előzmény idézésével
StandardStandardHozzászólások: 941Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:28
én tudom , de értelmesen elmondani hogy megis érsd XD
na az már más kérdés de azért probáljuk meg
ott ahol a gombokat kell állitani van egy jobb oldal meg egy bal , jobb oldalon beállitod az egyiket aztán átmész a baloldali részbe és ott is beállitod és akkor müdödnie kéne

ha nem volt érthetõ akkor bocsi :D
:roll: :lol: :lol: :lol:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2008. január 8., kedd 15:51 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 94Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2008. január 8., kedd 14:02
Mi mi mi mi mi? Bocs de nem volt érthetõ.... :cry: Nem lehetne az elejérõl? :oops: Milyen gombok? Milyen oldal? Muicsoda? áááááá!

Offline Profil ICQ
HozzászólásElküldve: 2008. január 8., kedd 16:24 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarFórumribancFórumribancHozzászólások: 1174Csatlakozott: 2007. november 6., kedd 20:16
ehh, akkor most jövök én XD

A beállítások között van egy olyan rész, ahol a táncszõnyeg gombajit beállíthatod. Fontos, hogy ott beállítsd mindkét szõnyeget. Ha ezen túl vagy, nincs más dolgod, mint a fõmenüben elindítani a táncot, erre használd mondjuk az elsõ szõnyeget, ezután ha ott vagy, hogy single/double/solo, ott nincs más dolgod, mint a másik szõnyegen is nyomni egy entert, és ezután már kiválaszthatod a double-t vagy a 2 játékos üzemmódot..

ehh.. ezis kavar lett, remélem azé valami érthetõ :dirr:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2008. január 8., kedd 16:34 Hozzászólás az előzmény idézésével
StandardStandardHozzászólások: 941Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:28
én értem XD

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2008. január 8., kedd 16:51 Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi ezt már értem. Nem tudod pontosan hogy jutok el addig a menüpontig?

Offline Profil ICQ
HozzászólásElküldve: 2008. január 8., kedd 18:20 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarReady the BatmobileReady the BatmobileHozzászólások: 1015Tartózkodási hely: Belga KongóCsatlakozott: 2007. november 11., vasárnap 5:39
A fõmenüben Options -> Config Keys/Joy Mappings
Remélem erre gondoltál.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2008. január 10., csütörtök 5:30 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 71Tartózkodási hely: in America!Csatlakozott: 2007. november 7., szerda 21:30
És nem, 2 joystick sosem ugyanazokat a gombokat használják, mert ha több joystick van a gépbe dugva, aszerint, hogy hányas sorszámú a gép szerint, joy1 az egyik joystick, joy2 a másik
Vagyis ha az egyik táncszõnyeggel az 1-es gombot nyomod le, akkor a játék úgy veszi be, hogy joy1but1, ha meg a másik táncszõnyeggel ugyanazt a gombot nyomod, akkor joy2but1. Így könnyedén összeakadás nélkül lehet 2 bármilyen szõnyeget kapcsolni egy géphez

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2008. január 10., csütörtök 15:43 Hozzászólás az előzmény idézésével
Ok köszönöm. Már megtaláltam. Jól is mûködik. Egyébként a joy1 és 2 azért nem mûködik, mert alternatív billentyûzetként ismeri fel szõnyegeket, és az alap config szerint ugyan azok a gombok...
A lényeg viszont az hogy MÜKSZIK :!: :wink: Köszönöm mindenkinek még egyszer.

Offline Profil ICQ
HozzászólásElküldve: 2008. július 5., szombat 12:29 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 23Tartózkodási hely: Stepmani sityCsatlakozott: 2008. február 12., kedd 22:38
Nekem viszont segíthet valaki. Bementem abba a menübe, hogy beállítsam 2 játékost, de nem naon értem, hofy mit kellett ott beállítani, túl sok a vonal én meg nemtok angolul.... XX:::

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2008. július 6., vasárnap 22:31 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarSite AdminSite AdminHozzászólások: 1210Tartózkodási hely: PPBCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:56
Fooldal, GYIK, nagyon jol le van irva... :géj:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2008. július 12., szombat 8:07 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 23Tartózkodási hely: Stepmani sityCsatlakozott: 2008. február 12., kedd 22:38
Köszi :oops:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2008. november 22., szombat 18:16 Hozzászólás az előzmény idézésével
Misu írta:
ehh, akkor most jövök én XD

A beállítások között van egy olyan rész, ahol a táncszõnyeg gombajit beállíthatod. Fontos, hogy ott beállítsd mindkét szõnyeget. Ha ezen túl vagy, nincs más dolgod, mint a fõmenüben elindítani a táncot, erre használd mondjuk az elsõ szõnyeget, ezután ha ott vagy, hogy single/double/solo, ott nincs más dolgod, mint a másik szõnyegen is nyomni egy entert, és ezután már kiválaszthatod a double-t vagy a 2 játékos üzemmódot..

ehh.. ezis kavar lett, remélem azé valami érthetõ :dirr:

Sziasztok!

nekem olyan problemam van, h mar a beallitasoknal hiaba megyek at 2-es jatekosra, valamiert a gep ugyanannak ismeri fel a ket szonyeget. Beallitom az egyiket, atmegyek a masikra es elkezdem azt is beallitani, akkor az egyestol atrakja a gombokat a ketteshez. Ennek mi lehet az oka?

koszi,

tibicsoki

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2008. november 23., vasárnap 0:27 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarSite AdminSite AdminHozzászólások: 1210Tartózkodási hely: PPBCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:56
Honlap--> GY.I.K.--->ott minden le van irva

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2008. november 23., vasárnap 0:59 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarReady the BatmobileReady the BatmobileHozzászólások: 1015Tartózkodási hely: Belga KongóCsatlakozott: 2007. november 11., vasárnap 5:39
ööö tibicsoki 2 USB-s szõnyeged van?

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2008. november 23., vasárnap 9:10 Hozzászólás az előzmény idézésével
Néztem a GYIK-ot es aszerint csinaltam mindent.

Igen, mindketto USB-s

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2008. november 24., hétfő 12:53 Hozzászólás az előzmény idézésével
jó akkor most jönnek az okos kérdések:
a vezérlõpulton belül van ilyen hogy játékvezérlõk (vagy valami ilyesmi), ezt keresd meg. Ott belül elvileg 2 eszközt fel kell sorolnia. Ha csak egyet sorol föl akkor húzd ki mindkettõt, dugd be az egyiket, várj egy fél percet legalább, hogy a windows rájöjjön, hogy mit is akar melyik driverrel (egy eszköznek meg kell jelennie), dugd be a másikat is és várj amég megjelenik a másik eszköz.
Ezután meg próbáld újra a stepmaniat.

A Stepmanián belül az optionsban van olyan, hogy config key/joy mappings amivel eddig ugye próbáltál beállítani mindent. Próbáld újra :) hátha most megy.

Ha nem megy viszont akkor van olyan is, hogy Test Input. ha ide bemész és elkezded nyomkodni a gombokat a billentyûzeten a dancematokon, (vagy ha van joystick vagy botkormány vagy valami ilyen rákfene akkor akár azokon is), akkor kiírja hogy milyen inputot érzékel.

Nekem spec ez úgy néz ki, hogy ha a szõnyegeken nyomok le valamit akkor azonnal 2 inputot lát minden gombra úgymint:
"Joy1 1" és "Joy1 Left" egyszerre. Ha ilyen van nem kell megijedni.

Na most két szõnyeget elvileg a windowsnak föl kellene ismernie két külön JoyPadnek, így az egyik szõnyeg gombjait nyomogatva Joy1 kezdetû feliratoknak a másik szõnyeget meg Joy2 kezdetûeknek kellene megjelenni.
Ha nem így történik akkor mondd el hogy ehelyett micsoda, mert erre már nem tudok általános tutorialt írni, de ha valami olyan, hogy például a két szõnyegnek mondjuk a bal gombjára ugyanaz az input is megjelenik, de különbözõek is akkor pl elkezdhetünk majd az Keymaps.inibe egyenként beírkálni számokat (majd megkeresem, hogy nekem melyik gombnak mi a kódja, valószínû neked is hasonló lesz). De a lényeg, hogy mondd el mivan.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2008. november 24., hétfő 16:07 Hozzászólás az előzmény idézésével
Dede a legfontosabb:
h 10 (!!!!!!!!!) masodpercet kell varni a 2 szonyeg bedugasa kozott...bizonyitva van h akkor mukodik!

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2008. november 25., kedd 12:10 Hozzászólás az előzmény idézésével
STOP..........YOUR............VOODOO MAGIC,..........WITCH!!!

EDIT: „Totalitarian democracy is a term made famous by Israeli historian J. L. Talmon to refer to a system of government in which lawfully elected representatives maintain the integrity of a nation state whose citizens, while granted the right to vote, have little or no participation in the decision-making process of the government. The phrase had previously been used by Bertrand de Jouvenel and E.H. Carr.”

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. október 22., csütörtök 21:47 Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok,

Mindent végigolvastam, még a GY.I.K-t is. A Stepmania felismeri mind a két szőnyeget. A config key/joy mappings ben be tudtam állítani minden "billentyűt". Az egyik joy12, joy13, joy14 stb, a másikat joy21, joy22, joy23 stb-vel írja ki.
Mikor elindítom a játékot, és választani kell a single/double/solo-t ott hiába nyomom a másik szőnyeg start gombját rendre elindul 1 játékos módban. Természetesen csak az egyik szőnyeget érzékeli.
Köszönettel

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. október 22., csütörtök 22:02 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarFórumribancFórumribancHozzászólások: 1174Csatlakozott: 2007. november 6., kedd 20:16
pedig akkor elvileg rendben kellene lennie mindennek... az enter gombot is jól kalibráltad be?

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. október 22., csütörtök 22:31 Hozzászólás az előzmény idézésével
Egyiknél a start: Joy1 10, a másiknál joy2 10...Nem lehet hogy vmit állítani kell a stepmania programban. A Windows két szőnyeget lát, szerintem ezzel nem lehet baj.
Csatolmányok:
Magyarázat: Beállítások
Stat.jpg
Stat.jpg [ 175.4 KiB | Megtekintve 2682 alkalommal. ]

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. október 22., csütörtök 22:39 Hozzászólás az előzmény idézésével
nem egy oldalon kell állitani :D
aa joy 21 es sort tedd át a left es sor jobb oldalára
mármint ott állisd be

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. október 22., csütörtök 23:10 Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi...Müxik...

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. október 22., csütörtök 23:14 Hozzászólás az előzmény idézésével
nm :D

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. október 23., péntek 14:47 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 559Tartózkodási hely: ÉM-MiskócCsatlakozott: 2009. február 19., csütörtök 0:21
akkor már én is kérdeznék valamit nem a 2 playeres cucchoz jön de nincs kedvem topikot nyitni. Az miért van hogy a szám felénél fogja és lemegy az életem csutkára olyan mintha nem érzékelné a gombokat és mikor lement onnantól érzékeli tovább a padot de már kistem. Kipróbáltam szőnyeggel ugyan ez 2db al is most billen is ugyan úgy nyomom szám felénél kihal addig full combó és... hiába nyomom meg sem érzi lemegy az élet és onantól megint jó de az már FAILEDDDDDDDDDDDDDDD. Játszott már másnak is hasonlót ez a stepmaniaizé??????????????? mert már idegbajt kapok

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. október 23., péntek 15:11 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarStandardStandardHozzászólások: 1190Tartózkodási hely: Város széleCsatlakozott: 2008. október 6., hétfő 9:20
Erre mondjuk pont nem kell uj topicot nyitni... erre van pl a DDR Szimulacios programok / problemak bugok temaja...
Tessek felmerni mielott ilyenekre hivatkozol... kosz ^^
Egyebkent sztem bena vagy ennyi... :dirr:
(ha meg csak adott szamokkal csinalja akkor lehet szivatas aldozata lettel?)

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. október 23., péntek 15:57 Hozzászólás az előzmény idézésével
először is: a szám ugyanazon pillanatánál megy le az életed minden alkalommal, vagy csak random időpontokban nem érzékel egy 5 másodpercig?

az előbbi szándékos szivatás, viszont az utóbbinál meg valami komoly baj is lehet

amúgy én pont így jártam japán napokon a bohemian polka alatt. marvellous-marvellous-marvellous-marvellous-marvellous-marvellous-marvellous-miss-miss-miss-miss-miss-miss-miss-miss-miss-miss-marvellous-marvellous-marvellous-marvellous- hát én azt hittem megőrülök.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. október 23., péntek 16:58 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 559Tartózkodási hely: ÉM-MiskócCsatlakozott: 2009. február 19., csütörtök 0:21
hát randomra és bármelyik szám alatt... a combóm az pörög nem rontok és hirtelen miss miss miss pedig lépek és nem az a baj utánna miután lement az élet működik megint... és nemtudok rájönni mi lehet a baj de általában kb a szám 1/3 1/2 részénél mindegyiknél ugyan ez... és hát ez öhm ilyet még nem csinált csak egyszer... de most állandóan ezt játsza nem teccik itt nekem valami :?

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. október 23., péntek 18:28 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarStandardStandardHozzászólások: 1190Tartózkodási hely: Város széleCsatlakozott: 2008. október 6., hétfő 9:20
Nalam igy tippre vagy az o/s szorakozik akkor (valamiert botladozik a joy driver kezeles) vagy ami meg hirtelen eszembe tud jutni az az hogy a control box gyengelkedik lassacskan.

Offline Profil

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés:

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]
Oldal: 1 / 2
37 hozzászólás
Oldal 1, 2  Következő
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég
Keresés:
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához
Ugrás:  
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.