Szerző Üzenet

<  Szõnyegek és Padok  ~  problémák a szőnyeggel

HozzászólásElküldve: 2010. október 22., péntek 18:38 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarFórumribancFórumribancHozzászólások: 1174Csatlakozott: 2007. november 6., kedd 20:16
húzd ki a szőnyeget, indítsd el a stepmaniát, nézd meg, hogyha billentyűzettl csinálod ugyanezt, akkor is ugrál-é :S

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. október 22., péntek 20:17 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarReady the BatmobileReady the BatmobileHozzászólások: 1015Tartózkodási hely: Belga KongóCsatlakozott: 2007. november 11., vasárnap 5:39
Ha a programra gyanakszol akkor a stepmania.com-ról töltsd le a 3.9-es verziót az biztosan az elvárt módon fog működni.

Misunak igaza van. Nem véletlenül írtam, hogy HÚZD KI a gépből a szőnyeget és úgy próbáld billentyűzettel kezelni a StepManiát.

Illetve írtam még ezen kívül az options->test inputot. Azzal mi a helyzet? Körülbelül az lenne még a legfontosabb, mert ott közvetlenül láthatod, hogy mi történik.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. október 23., szombat 11:18 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 4Csatlakozott: 2010. október 10., vasárnap 9:22
Írtam hogy azt is kiprobáltam a test inputot, és a szőnyeg az jó. Kihuztam a szőnyeget és ugy normálisan müködik nem ugrál most akkor mivan? nem értem már. :S

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. október 23., szombat 11:27 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarReady the BatmobileReady the BatmobileHozzászólások: 1015Tartózkodási hely: Belga KongóCsatlakozott: 2007. november 11., vasárnap 5:39
Tehát:

Ha be van dugva a szőnyeg, akkor a programban a menük össze-vissza ugrálnak.
Ha nincs bedugva a szőnyeg, akkor a program megfelelően működik.

Sajnálom, de ez egyértelműen a szőnyeg hibája: azért ugrál a menü, mert a szőnyeg a gépnek olyan jeleket küld, hogy le van nyomva ez-az amikor pedig nincsen. Vigyétek vissza a saturnba, cseréljétek ki.

Értem, hogy te a programra gyanakszol, de körülbelül BIZTOS vagyok benne, hogy a szőnyeg a hibás.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. október 23., szombat 14:04 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 559Tartózkodási hely: ÉM-MiskócCsatlakozott: 2009. február 19., csütörtök 0:21
monkey input

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. október 25., hétfő 16:30 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 4Csatlakozott: 2010. október 10., vasárnap 9:22
Jó rendben. köszönöm a segitséget (:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. október 25., hétfő 21:16 Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
Végig böngészve a korábbi postokat úgy láttam "Renia"-nak hasonló pronlémája volt mint most nekem, de a megoldást nem találtam a fórumban. A szőnyeg zsír új (innen, ilyen: http://gamecube.hu/termek/5_az_1-ben_dd ... i_usb.html)még nem volt használva. 2 gépen is bedugtam. A Gyíkban írtak szerint most akkor gyári hibás? :( Kép

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. október 25., hétfő 21:51 Hozzászólás az előzmény idézésével
Könnyen lehet hogy igen.
Amúgy nehéz erre látatlanban válaszolni, kb minden szállítmányt más NYÁK-kal szerelnek, van olyan amit a windows 7 nem minden usb porton ismer fel, vagy van olyan amiből 2-t.
Az én szőnyegem is eljátszotta windows vista alatt, hogy az egyik első USB porton nem mindig ismerte föl a windows.
Sok féle játékvezérlőnél panaszkodnak hasonlókra és nem tudom van-e valami tuti megoldás (pl lehet-e manuálisan ráerőltetni a drivert vagy ilyesmi), de ha találok valamit akkor kirakom a FAQ-ba.

Próbáld meg az összes USB portba bedugni és megvárni hátha az egyikkel felismeri, de ha egyikkel sem megy akkor lehet, hogy garanciálisan ki kell cseréltetned.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. október 25., hétfő 22:32 Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm, sajna ezzel nem sikerült előrébb jutnom, viszont egy 3. gép felismerte... persze anyáméké :D:D Mindegyiken xp van pedig :/

Visszaolvasva Myki ígért Renia valamiféle megoldást erre, de nem tették közzé, msnen beszélték meg... Esetleg így utólag megtudnátok írni mi volt a megoldás?

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. október 26., kedd 0:33 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHeavyHeavyHozzászólások: 1681Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:45
Arra már nem emlékszem, hogy ott mit beszéltünk, mert nem próbáltam ki, de szerintem random ez az egész. Vagy szereti a gépedet a szőnyeg, vagy nem.
A klubbos szőnyegeket pl. csak az én gépem ismeri fel elsőre, másik 2 gépnek nem tetszett. Az itthoni szőnyegeim is teljesen randomra működnek. Néha elsőre felismeri, néha csak 1 óra után. Amit tudsz csinálni az az, hogy össze-vissza dugdosol mindent, újraindítgatod a géped, és jó lesz. :D Nekem átalakítós az USB csatlakozója, legutóbb úgy ismerte fel, hogy bedugtam az USB-be mindkettőt, aztán az átalakítónál megcseréltem. De ez sem garancia, nekem még nem sikerült semmi logikát sem felfedeznem benne. Mindhárom USB csatlakozóban volt már szőnyeg, szóval az sem lehet baj.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. október 27., szerda 18:40 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 559Tartózkodási hely: ÉM-MiskócCsatlakozott: 2009. február 19., csütörtök 0:21
hmm nemértem nekem ugyan így ismeretlen eszköz és megy(stepmanián belül gond nélkül megy a pad)... amúgy meg kihúzod vársz vagy 10 másodpercet visszadug miközben nyomsz egy gombot a szőnyegen néha van hogy így felismeri de van olyan hogy kihúz bedug egy másik ugyan olyan szőnyeg azt feltelepíti utanna kihúzod bedugod ami nem ment és utánna már az is jó.
a másik az az hogy túl régi az usb port és nem tud annyi kraftot adni amennyit kell ez nem valószínű de nállam ilyen is volt és akkor is azt írja hogy ismeretlen eszköz

nah csináltam még 2 képet hogy elhidd hogy nekem úgy is megy hogy ismeretlen eszköznek írja ráadásul 2 szer is...
a képen látni hogy stepmaniába megy a joy 1 és a joy 2 ami elvileg nincs is felismerve...

még mielőtt valaki elítél igen 1920*1080 ban van a nagy monitor és mellette a cica az a másik monitoron van és héttérkép ^^ még mielőtt megijedtek mekkora méretű a kép :D
Csatolmányok:
Magyarázat: másoidik kép
két ismeretlen eszköz masodikkep.jpg
két ismeretlen eszköz masodikkep.jpg [ 1.07 MiB | Megtekintve 3351 alkalommal. ]

Magyarázat: első kép
két ismeretlen eszköz.jpg
két ismeretlen eszköz.jpg [ 962.65 KiB | Megtekintve 3351 alkalommal. ]

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. október 28., csütörtök 6:55 Hozzászólás az előzmény idézésével
azt hittem azért vannak cicák, hogy nyomatékosítsák a mondanivalód :D

@woluz: úgy van ahogy myki mondja

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. október 28., csütörtök 10:24 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarFórumribancFórumribancHozzászólások: 1174Csatlakozott: 2007. november 6., kedd 20:16
SoonDead írta:
azt hittem azért vannak cicák, hogy nyomatékosítsák a mondanivalód :D

EZ

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. október 28., csütörtök 17:56 Hozzászólás az előzmény idézésével
nekem van hogy ki sem ír semmit mikor bedugom a szőnyeget meg semmi hang sincs... és akkor is ugyan úgy ismeretlen eszköz de megy játék közben tökéletesen

ui:teccik a macis kép :3

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. október 28., csütörtök 18:40 Hozzászólás az előzmény idézésével
az kutya

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. október 28., csütörtök 18:51 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHeavyHeavyHozzászólások: 1681Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:45
Myki, és ilyenkor az USB-játékvezérlőknél mit ír neked?

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. október 28., csütörtök 23:26 Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen, ilyenkor mit ír ki? a játékvezérlőkhöz azért berakja?
Eddig odáig sikerült eljutnom, hogy feltettem a legfrissebb drivert az alaplapi usbmhez-hez, de ugyanugy semmi, Van h nem egyből azt irja ki h ismeretlen eszköz hanem h probléma lépett fel a telepités közben, meg már azt is sikerült elérnem h még csak ne is pittyogjon ha bedugom, de ennek ellenére nálam nem müködik a stepmaniaban :( akkor kéne dugdosnom, amikor meg van nyitva a program, vagy csak utána indítsam a progit? Azt is probáltam h ki be huzogatom közbe nyomkodom, ahogy irtad... semmi :(:(:(:(

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. október 29., péntek 14:53 Hozzászólás az előzmény idézésével
miközben megy a stepmania úgy hiába húzod ki meg be előtte kell bedugni mindenféleképpen mert közben már nem fogja látni a cuccot

most nekem pl rendesen felismerte mikor bedugtam amikor nem ismerte fel nekem ahogy a képet csináltam akkor össze vissza ki be húztam és úgy sikerült mind a kettőt ismeretlen eszköznek felismertetni de most valamiért nem megy amúgy olyankor is benne van a listában méghozzá úgy a játékvezérlőknél hogy
Csatolmányok:
Magyarázat: , a kép
adssa.jpg
adssa.jpg [ 854.16 KiB | Megtekintve 3330 alkalommal. ]

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. október 31., vasárnap 7:21 Hozzászólás az előzmény idézésével
Myki: A Win7nél a keresésbe írd be, hogy USB-játékvezérlők beállítása. Ott ha megnyitod, akkor neked van egy XBOX DDR vagy vmi hasonló akkor is, ha a másik helyen ismeretlen eszköz, ugye?

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. október 31., vasárnap 9:11 Hozzászólás az előzmény idézésével
a játékkontrollereknél nekem usb beviteli eszköz van semmi márka semmi név egy sima alap gamepad drivert indít el 8 gombosat

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2011. június 14., kedd 18:21 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 7Tartózkodási hely: Mars K2 zóna perem vidékCsatlakozott: 2011. június 14., kedd 16:34
nekem is ez volt de ha érzékelői ment tropára azt ki lehet javítani lehet kapni az ápiszban olyan alkoholos tolat amibe ezüst vagy alumínium oldat van ami vezeti az áramot és át kel rajzolni és újra jó ha lekopott vagy csak a bene lévő szivacsot kel kicserélni. én parketta alá valóval csináltam a leg vékonyabb egy az egy benn ugyan az anyag igaz utána 1 hétig szenvedtem amég sikerölt viszavarnom a szélén a összefogó anyagot

Offline Profil Honlap YIM
HozzászólásElküldve: 2011. december 21., szerda 8:43 Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Légyszi segítsetek nekük!

Most vásároltunk a Master-Comp-tól DanceMate táncszőnyeget és olyan promblémánk van, hogy nem működik a szőnyeg. Az eszközt érzékeli, a billentyűzet nyilaival tudunk is játszani, na de nem ezért vettük :cry:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2011. december 21., szerda 16:34 Hozzászólás az előzmény idézésével
Próbáljátok meg a következőt:

Bedugjátok a szőnyeget.
Megvárjátok amég a windows felismeri USB eszközként.
Beléptek a stepmaniába.
Options -> Test Input (vagy Options -> More Options -> Test Input)
Próbáljátok nyomogatni a szőnyeget.
Ha megjelenik valami input a szőnyeg nyomogatására akkor csak a config key/joy mappings alatt be kell állítanotok a gombkiosztást.
Ha nem jelenik meg semmi (olyannak kell megjelennie mint a billentyűzet nyomogatására) akkor kaki és pisi van a szőnyegben és vigyétek vissza.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2011. december 23., péntek 17:13 Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm szépen!!!

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2011. december 24., szombat 10:49 Hozzászólás az előzmény idézésével
SoonDead írta:
Próbáljátok meg a következőt:

Bedugjátok a szőnyeget.
Megvárjátok amég a windows felismeri USB eszközként.
Beléptek a stepmaniába.
Options -> Test Input (vagy Options -> More Options -> Test Input)
Próbáljátok nyomogatni a szőnyeget.
Ha megjelenik valami input a szőnyeg nyomogatására akkor csak a config key/joy mappings alatt be kell állítanotok a gombkiosztást.
Ha nem jelenik meg semmi (olyannak kell megjelennie mint a billentyűzet nyomogatására) akkor kaki és pisi van a szőnyegben és vigyétek vissza.

Szia Kriszta úgyan ez az én problémám is érdeklődnék hogy neked sikerült helyre hozni?? Köszi

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2011. december 24., szombat 10:51 Hozzászólás az előzmény idézésével
Kriszta írta:
Köszönöm szépen!!!

Szia Kriszta úgyan ez a problémám mint neked, érdeklődnék hogy sikerült használhatóvá tenni a szönyeget? köszi

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2011. december 25., vasárnap 0:04 Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia MyBee,

Szerintem nem sikerült neki ezért köszönte meg itt is meg stepmania.com fórumon is.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2011. december 25., vasárnap 12:03 Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!:)
Van egy kis problémám...!
A táncszőnyegemen a fel, le illetve jobb,bal gomb párosan nem működik, nem tudom, hol tudnám beállítani, hogy működjenek, vagy, egyáltalán tudnák tenni valamit?:O a szőnyeg PCre van, de PSen, Xboxon, és TV-n is lehet használni, átalakítóval, ilyen szőnyegről lenne szó: http://www.telecommander.com/pics/links ... achine.htm
csak CD-m az nincs hozzá.:/
Segítsetek! ><

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2011. december 25., vasárnap 23:16 Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez egy nagyon gyakori rossz kialakítás. Olvasd el a FAQ idevágó részét, hátha segít és ha nem felejtem el holnap után majd segítek valahogy.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2011. december 29., csütörtök 8:30 Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Na, tegnap kipróbáltam a barátnőm gépén, mert ő is most vett ilyen szőnyeget, az övé rendesn működik és ....... végre kiderült, hogy az USB PS2 átalakítóm a hibás.

Offline Profil

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés:

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]
Oldal: 4 / 5
149 hozzászólás
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég
Keresés:
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához
Ugrás:  
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.