Szerző Üzenet

<  Szõnyegek és Padok  ~  problémák a szőnyeggel

HozzászólásElküldve: 2010. június 15., kedd 11:41 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarReady the BatmobileReady the BatmobileHozzászólások: 1015Tartózkodási hely: Belga KongóCsatlakozott: 2007. november 11., vasárnap 5:39
Magához az eszközhöz nem fogsz drivert találni, ezeket "elvileg" plug and play-re gyártják, aztán ha nem megy akkor így jártál.

De ha találsz "2 tengelyű 16 gombos botkormányhoz" drivert akkor az menni fog ezzel, mivel ugyan az a hardver van benne.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. június 15., kedd 23:27 Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen Usb-s.

Mit szednél darabokra?? Billy fiút? :)

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. június 16., szerda 22:17 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 6Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2010. június 6., vasárnap 20:47
Segítség!
Na, az a helyzet, hogy Meidoba cipeltünk egy új táncszőnyeget, de ez sem akar normálisan működni. Még nem volt használva, de pár hónapot állt valakinél. A szimpla lépéseket jól beveszi, azzal nincs is baj. Viszont amikor ugrani kell és két nyílra rálépni egyszerre, akkor azokat nem érzékeli. Azt még tudni kell, hogy ez ps2-es szőnyeg és átalakítóval dugtuk a géphez. Asszem erről a szőnyegről van szó: http://master-comp.addel.hu/detailprodu ... tid=390277
Mi lehet a probléma?

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. június 17., csütörtök 9:06 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarReady the BatmobileReady the BatmobileHozzászólások: 1015Tartózkodási hely: Belga KongóCsatlakozott: 2007. november 11., vasárnap 5:39
Ez egy nagyon tipikus hiba, abból adódik, hogy a rendszer a szőnyeget egy 8 irányú dpadnek ismeri föl.

Én először a Dance Pad Code-dal próbálkoznék, hátha van.

Ha ez nem megy akkor az XBCD drivereket próbálnám hozzá felinstallálni. És megpróbálni rávenni a gépet, hogy ezeket használja a windows alapbeállítás helyett

Ha nem sikerül így se akkor megpróbálnám a PPJOY programmal beállítani az irányítást. (Erről van leírás a honlap FAQ részében).

Ha még így se megy, kérj tanácsot a StepMania fórumán! az ottani csapatnak azért jelentősen több szőnyeggel volt már tapasztalata mint nekünk és többet foglalkoztak már a problémával.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. június 18., péntek 15:53 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarStandardStandardHozzászólások: 1190Tartózkodási hely: Város széleCsatlakozott: 2008. október 6., hétfő 9:20
Es ha mind ezen rengeteg valami ertelmezesi kiserlete utan is nem ment el a kedv... Akkor hosok vagytok :D

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. június 19., szombat 21:12 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 9Tartózkodási hely: MaglódCsatlakozott: 2010. június 18., péntek 14:45
Sziasztok!
az én táncszőnyegemből eltünt az érzékelő :??: a bal nyílal van a baj elöször csak mozgolodott a táncszőnyegben(DE müködött) most viszont eltünt és nem is a géppel valo érintkezés a rosz mert a többi tökjól müködik :(

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. június 19., szombat 22:52 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHeavyHeavyHozzászólások: 1681Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:45
Ubika97 írta:
az én táncszőnyegemből eltünt az érzékelő

Kimászott belőle egy éjjel? :dirr:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. június 20., vasárnap 9:47 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 9Tartózkodási hely: MaglódCsatlakozott: 2010. június 18., péntek 14:45
Úgy nézki... :mrgreen:
De a szüleim azt mondták hogy vesznek 1 újat szülinapomra(még 28 nap :dance1: )

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. június 22., kedd 10:11 Hozzászólás az előzmény idézésével
vegyenek szivacsosat akkor

vagy padot :)

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. június 22., kedd 13:52 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 559Tartózkodási hely: ÉM-MiskócCsatlakozott: 2009. február 19., csütörtök 0:21
pad hmm :nyál: :nyál: :nyál: :nyál: :nyál:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. június 29., kedd 23:22 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarStandardStandardHozzászólások: 1190Tartózkodási hely: Város széleCsatlakozott: 2008. október 6., hétfő 9:20
Van also szomszed ahol lakol? Mert akkor en ra gyanakodnek? :dirr:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. július 4., vasárnap 8:50 Hozzászólás az előzmény idézésével
:XD1: nincs...kertesben lakok

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. július 17., szombat 22:40 Hozzászólás az előzmény idézésével
Akkor a vakondok fejet morcoltad fel... RIP XD

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. augusztus 26., csütörtök 21:23 Hozzászólás az előzmény idézésével
Hozzászólások: 5Csatlakozott: 2010. augusztus 26., csütörtök 20:56
Sziasztok,

Nekem is egy kis segítségre lenne szükségem, mert nem minden tökéletes. A szőnyeg működik a tv-n és a férjem gépén, csak éppen az én laptopomon nem :( Elindul a program és sem a billentyűzet enterére nem reagál sem a szőnyeg start-jára. ami egyedül "működik" az a select, aminek köszönhetően mindig kilép az adott menüből és a billentyűzeten a nyilak. Már többször unintstalláltam és újra vissza, de semmi :( a legelső alakalommal még eljutottam a kalibráláshoz, de valószínű valamit elbakiztam és most már oda sem enged be :(
A vezérlőpult kalibrálásán nem igazán tudom hogyan lehetne beállítani, de az alapértelmezés választása után is ugyan így "működik".
Köszönöm a segítségeteket.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. augusztus 26., csütörtök 21:28 Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia,

sokat segítene, ha elárulnád, hogy milyen szőnyeged van és mi a program neve amivel próbálkozol.

ha a program a stepmania, akkor a keymaps.ini-t töröld le, ami stepmania verziótól és operációs rendszertől függően más-más helyen található, de ha ezeket is leírod, hogy mik akkor már tényleg tudok majd segíteni.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. augusztus 26., csütörtök 21:41 Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen StepMania 3.9 rc2a, windows7-em van és a szőnyeg X-treme dance pad.
Úgy érzem az impulzus vásárlásokról le kell szoknom, mert úgy látom ez a téma bonyolultabb, mint gondoltam :)

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. augusztus 26., csütörtök 22:01 Hozzászólás az előzmény idézésével
akkor azt hiszem C:\Users\Felhasználónév\AppData\Roaming\StepMania\Data\ könyvtárban fogod találni a keymaps.ini-t. ha nem akkor a windows keresés remélhetőleg megtalálja

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. augusztus 27., péntek 20:38 Hozzászólás az előzmény idézésével
Kipróbáltam, letöröltem, újra indítottam, de sajnos még így sem működik.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. augusztus 27., péntek 20:48 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarFórumribancFórumribancHozzászólások: 1174Csatlakozott: 2007. november 6., kedd 20:16
van valami system32 könyvtár... :dirr:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. augusztus 27., péntek 21:00 Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen ezt megtaláltam,a windows-on belül. ott nagyon sok minden van, mit keressek ezen belül és mit tegyek vele?
Bocsánat, ha nagyon béna vagyok a témához....

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. augusztus 28., szombat 0:23 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHeavyHeavyHozzászólások: 1681Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:45
TaZita írta:
Igen ezt megtaláltam,a windows-on belül. ott nagyon sok minden van, mit keressek ezen belül és mit tegyek vele?
Bocsánat, ha nagyon béna vagyok a témához....

Ha letörlöd az egészet, akkor mi nevetünk 1 percig. Te nem fogsz. :D

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. augusztus 28., szombat 10:52 Hozzászólás az előzmény idézésével
TaZita írta:
Kipróbáltam, letöröltem, újra indítottam, de sajnos még így sem működik.

Ne figyelj a többiekre csak viccelődnek! A system32 mappában a legfontosabb windows rendszerfájlok találhatóak, azt ne töröld le semmiképpen.

Föltöltöttem neked az én keymaps.ini-met, rakd be ezt a tiéd helyett oda ahonnan letörölted.

Ha ezzel nem megy akkor a helyzet elgondolkodtató:
Azt mondtad, hogy a férjed gépén tökéletesen működik, tehát nem a szőnyeggel van a baj, hanem valami helytelenül van beállítva. Mivel a stepmania beállítása automatikusan, így nincs nagyon mit elszúrni rajta.

Esetleg próbáld meg rendszergazdaként futtatni a stepmaniát, hátha a Windows 7 felhasználói fiókfelügyelete kavar be (kattints a program ikonjára jobb egérgombbal és futtatás rendszergazdaként). Ez nagyon sokszor a probléma forrása.

Ha így sem megy akkor próbálj meg egy másik StepMania verziót letölteni. Nekem az sm-ssc a kedvencem, sok szempontból jobb mint a 3.9-es stepmania, csak még beta verzió, de az alap dolgok tökéletesen mennek vele.

Esetleg az jut még eszembe, hogy a Windows 7 ablakkezelése nem jókor adja a fókuszt a programnak, így gyakorlatilag hiába a programot látod, a windows asztalt vezérled. Próbálj meg az egérrel klikkelni egyet, vagy alt+tabbal elváltani a programról és vissza, hátha megjavul.
Csatolmányok:
Magyarázat: keymaps
Keymaps.zip [394 bájt]
356 alkalommal.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. augusztus 28., szombat 11:03 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarFórumribancFórumribancHozzászólások: 1174Csatlakozott: 2007. november 6., kedd 20:16
azért marci te is mosolyogtál, amikor írtam... :dirr: (szörö)

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. augusztus 30., hétfő 20:05 Hozzászólás az előzmény idézésével
Misu írta:
azért marci te is mosolyogtál, amikor írtam... :dirr: (szörö)

Köszönöm a végső megoldást a rendszergazdás megnyitás jelentette :)

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. október 21., csütörtök 17:45 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 4Csatlakozott: 2010. október 10., vasárnap 9:22
Sziasztok!

Én körülbelül 3napja kaptam egy szőnyeget a Saturnba vettük és a CDn amit adtak hozzá rajta volt a Stepmania, feltelepítettük meg minden de mikor bejön a menü vagy számokat választok akkor van hogy pörgetem lefele a számokon és fogja magát és rá megy az egyikre csak úgy.. meg elugrik máshova.. meg mikor kiválasztom hogy milyen szinten játszok akkor is van hogy magától ráugrik egyre és le okéza.. de nem tudom mért? :S Próbálok már minél lassabban menni a számokon meg a menün is hogy nehogy véletlen rámenjen és még így is .. mondjuk úgy "önállóan gondolkodik". Tud valaki segíteni nekem? Mert így elég nehéz játszani. :S Nem lehet hogy a gép hibája? Vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen? XD :/

zui.*

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. október 21., csütörtök 18:02 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 24Tartózkodási hely: Érd city --> Répasárga kertesház--> folyosó végén a borzalmas málnahab színű fanbitch-kuckó...Csatlakozott: 2010. március 12., péntek 17:49
Halihóóó~
Egy kedves barátnőm levelét továbbítanám nektek most, neki valamiért nem küldte el a fórum, mikor beírta. ^^"

Sziasztok!
Én körülbelül 3napja kaptam egy szőnyeget, a Saturnban vettük és a CDn, amit adtak hozzá rajta volt a Stepmania, feltelepítettük meg minden, de mikor bejön a menü, vagy számokat választok, akkor van hogy pörgetem lefele a számokon és fogja magát, és rámegy az egyikre csak úgy.. meg elugrik máshova.. meg mikor kiválasztom hogy milyen szinten játszom, akkor is van, hogy magától ráugrik egyre
és leokézza.. de nem tudom mért? :S Próbálok már minél lassabban menni a számokon meg a menün is, nehogy véletlen rámenjen és még így is .. mondjuk úgy, "önállóan gondolkodik". Tud valaki segíteni nekem? Mert így elég nehéz játszani. :S Nem lehet hogy a gép hibája? Vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen? XD :/

Előre is köszi, ha valaki válaszol=)

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. október 22., péntek 12:04 Hozzászólás az előzmény idézésével
zui. írta:
Én körülbelül 3napja kaptam egy szőnyeget a Saturnba vettük és a CDn amit adtak hozzá rajta volt a Stepmania, feltelepítettük meg minden de mikor bejön a menü vagy számokat választok akkor van hogy pörgetem lefele a számokon és fogja magát és rá megy az egyikre csak úgy.. meg elugrik máshova.. meg mikor kiválasztom hogy milyen szinten játszok akkor is van hogy magától ráugrik egyre és le okéza.. de nem tudom mért? :S Próbálok már minél lassabban menni a számokon meg a menün is hogy nehogy véletlen rámenjen és még így is .. mondjuk úgy "önállóan gondolkodik".

Szia zui.*!

Az időtlen-időkre visszanyúló gyakorlatom a szakmában azt súgja, hogy ez vagy a szőnyeg hibája (ez a rosszabbik eset) vagy a te hibád (ez lenne a szerencsésebb).
Az hogy a programban magától történnek dolgok ez azt jelenti, hogy a szőnyeg gombjai bizony olyankor megnyomódnak amikor te nem akarod vagy nem nyomod meg.

Amiket vizsgálj meg:
1\ Ha ki van húzva a szőnyeg a gépből és nyilakkal irányítod akkor történnek hasonló dolgok, vagy nem? Ha igen akkor nem a szőnyeg hibája és nem is a tiéd hanem valami nagyon furcsa dolgok történnek a számítógépeddel, például lehet hogy a billentyűzeted rossz.

2\ Ha a szőnyeg be van dugva akkor próbáld meg bekonfigurálni a gombokat stepmaniában (az options->configure key/joy mappings vagy valami ilyen nevű helyen kell): Arra figyelj, hogy a felső kicsi select gomb legyen a back és a felső kicsi start gomb legyen a start. Ha sikerült akkor próbáld meg újra, hogy most mi a helyzet.

3\ Ha még mindig rossz akkor nagyon figyelj arra, hogy ne állj véletlen a start gombra meg a lábad széle ne érjen más gombokhoz véletlenül, mindig csak ahhoz amit nyomni szeretnél. Kezdőknél gyakran megesik, hogy nem veszik észre, hogy ezen vagy azon a gombon állnak félig.

4\ Ha még akkor is rossz amikor biztos vagy benne hogy nem nyomsz véletlenül rossz gombokat, akkor az Options->Test input menüpont alatt meg lehet vizsgálni, hogy mikor melyik gomb van lenyomva. Lépj oda be, kicsit tesztelgesd a gombokat és ha fölvillannak olyan gombok amiknek nem kellene akkor valószínűleg hibás a szőnyeg. Megesik, hogy az érzékelők rosszak benne és akkor is érzékelnek amikor nem kellenek. Ha ez a helyzet akkor ez nem igazán javítható kézzel a szőnyegeknél (illetve ha van a családban hozzáértő mérnökember akkor akár megcsinálhatja), szerintem mindenképpen érdemes viszavinni a Saturnba és kicseréltetni.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. október 22., péntek 13:52 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 559Tartózkodási hely: ÉM-MiskócCsatlakozott: 2009. február 19., csütörtök 0:21
A sd-NEK TELJESEN IGAZA VAN HÜLYE CAPSlock na így már jobb XD
találtam egy fura dolgot
MemoryCardUsbBusP1=-1
MemoryCardUsbBusP2=-1
MemoryCardUsbLevelP1=-1
MemoryCardUsbLevelP2=-1
MemoryCardUsbPortP1=1
MemoryCardUsbPortP2=4
így nekem nem megy rendesen a pendrive meg a táncpad a stepmaniaba...
csak ha minden -1... pedig elvileg be lehet állítani hogy melyik porton legyen a pad meg a pecdrive amit beledugok :D
és a lényegek lényege működik a speed mods is most már a pendriveon tárolja a profillal :P

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. október 22., péntek 16:06 Hozzászólás az előzmény idézésével
Myki írta:
A sd-NEK TELJESEN IGAZA VAN HÜLYE CAPSlock na így már jobb XD

dE HÁT MA CAPSLOCK NAP VAN!!4 D:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. október 22., péntek 16:44 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 4Csatlakozott: 2010. október 10., vasárnap 9:22
Szia SoonDead!

Köszi de sajnos átkalibráltam a szőnyeget, kiprobáltam a testnél is és nem hiszem hogy a szőnyeg a hibás. :S nem vagyok kezdő csak eddig nem volt szőnyegem de általában ugy ugrál a menün meg lép ki hogy semmit nem nyomok. Sőt most nem áltam a szőnyegre, géppel irányitottam és nem nyomtam meg semmit és igyis ugrált. Szerintem lehet a program a hibás, nem tudom de egyik kedves barátnöm átküldött egy linket hogy honnan töltsem le(ekkor még nem tudtam hogy a CDn rajta van) és feltelepitettük de arra nem reagált semmit, utána töltöttük fel CDről. De mondjuk nevelő apum töltötte fel a másik programot úgy, hogy én nem láttam mi nem müködik, ugyhogy lehet megkérem töltse fel megint, mert lehet ő aszitte ha letölti, akkor már müködni fog a szőnyeg kalibrálás nélkül.
Ha meg nem jó akkor szerintem kicseréljük. Köszönöm szépen a segítséget.(:

zui.

Offline Profil

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés:

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]
Oldal: 3 / 5
149 hozzászólás
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég
Keresés:
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához
Ugrás:  
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.