Szerző Üzenet

<  Szõnyegek és Padok  ~  Táncszőnyeg építése

HozzászólásElküldve: 2009. július 20., hétfő 11:57 Hozzászólás az előzmény idézésével
Már egyszer felvetettem a táncszőnyeg építésének lehetőségét és akkor kaptam is jó néhány segítő hozzászólást. Most érett meg a dolog annyira, hogy neki lehessen állni kivitelezni.
Emlékeztetőül a cél egy könnyen kivitelezhető max 10.000 Ft-ből elkészíthető táncszőnyeg.
Főleg hobbista apáknak szánnám akik már összeraktak egy szúnyogháló ajtót, de egy 50.000 Ft-os táncpad meghaladja a családi ktgvetést.
A 10.000 Ft az újonnan vásárolt alkatrészekben értendő, de sok olyan dolog van otthon amivel ez a ktg még jobban csökkenthető.
És hát ami lényeges így szép egyedi táncpadokat is lehet készíteni.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. július 20., hétfő 16:57 Hozzászólás az előzmény idézésével
Közben elkészült a teszt verzió:
Tetőlécből készítettem egy próba verziót ami egész jól sikerült. Kb 20 m kell belőle ez Parktikerben kb 2000 Ft.
Laminált parketta került rá és gémkapcsokból van a rugója.
Meglepő módon egész jól működik. a 75kg-ommal jó nagyokat ugráltam rá meg se kottyant neki.
A rugózása is megfelelő lehet kb 1 mm-t süllyed amikor rálépek. Ráraktam kb 50kg-ot most 48 óráig rajta marad, hogy mennyire marad pozícióban.
Az érzézekése is jó lett.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. július 20., hétfő 19:34 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarStandardStandardHozzászólások: 1190Tartózkodási hely: Város széleCsatlakozott: 2008. október 6., hétfő 9:20
Hmm... Kepet videot... Kivancsi vagyok :dirr:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. július 20., hétfő 19:46 Hozzászólás az előzmény idézésével
Most tesztelte le kislányom úgy néz ki beválhat.
Először felteszek rá egy microcontrollert ami ledeket fog villogtatni aztán jöhet rá az USB port.

Az utánépített verzióban sima USB billentyűzet szétberhelése lesz az elektronika bár a microcontrolleres verzió olcsóbb. Kb 500 Ft-ból megvan a teljes elektronika.
Gémkapocsból viszont sok kell :D.
A legnagyobb problémát a kiszerelés adja ugyanis a laminált padlóból csak 1m2 kéne ami 990Ft, de csak 3m2 körüli csomagolásban adják.

Egy kérdés viszont megfogalmazódott:
Jelenleg elég jól érzékel gyakorlatilag ha bármely oldalára rálépsz azt már érzékeli ez jó így vagy az a jobb, ha csak a középső területen érzékel?
4 kapcsoló van vagy kapcsolattal rákötve irányonként a négy sarokra.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. július 20., hétfő 20:06 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarStandardStandardHozzászólások: 1190Tartózkodási hely: Város széleCsatlakozott: 2008. október 6., hétfő 9:20
A padokra azert altalaban nem art ha ra tud lepni jobban az ember de azert ott is ha a szelere lep valaki akkor is nyomodik a lap szoval annyira nem szamit.
Szonyegnel meg plane igaz ez... Ott az egesz nyil alatti felulet nyomaserzekeny ugyhogy ha mar szelere csusztatja a jatekos a labat akkor mar beveheti siman...

De pl lehet tul profi szinto padot csinalni ahol csak valami ujjnyi teruleten erzekel es lehet kiboritani a geplabuakat :mrgreen:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. július 20., hétfő 20:25 Hozzászólás az előzmény idézésével
nem vagyok én olyan :D.

Mondjuk a kontrolleres megoldás érzékelni tudja azt is elvileg, ha csak éppen csak rácsusszant, mivel programozható még talán olyan opciója is lehet, hogy csak mind a négynél érzékeljen vagy akármelyiknél már küldje a billentyű jelet.

Amúgy nagyon strapabíró nem is gondoltam volna. Lehet felesleges fémmel szórakozni.
Az érzékelő mindenesetre jó lett: Gémkapocs+sörösdoboz.
Egy hobbista ilyen érzékelőt használ már 4 éve megbízható.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. július 20., hétfő 22:32 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 559Tartózkodási hely: ÉM-MiskócCsatlakozott: 2009. február 19., csütörtök 0:21
Amúgy pont pár nappal ezelőtt csináltam én is egy érzékelőt csak kíváncsiság képpen de az enyémben jó nagy szivacs van rugó helyett :nyelv1: és egy NYÁK lap van két oldalt az érzékelőn mingyárt csinálok képet hogy az én gombom hogy néz ki gamepadal átalakítva hátha adok pár ötletet :dirr:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. július 20., hétfő 22:51 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 559Tartózkodási hely: ÉM-MiskócCsatlakozott: 2009. február 19., csütörtök 0:21
OMG képet majd holnap meghalt a fényképezőm :angry1:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. július 21., kedd 9:11 Hozzászólás az előzmény idézésével
A szivacs is megfordult a fejemben csak az most speciel nincs itthon (már amit fel tudok használni).
Elviekben a sima lépésérzékelő megoldás is megtenné, ha be lehetne állítani a súlyra megfelelően. Egy-egy irányelem súlya nem túl sok így lehet azzal is kísérletezem egyet.

Az elektronikában pedig direkt olyat akarok lértehozni amire szinte bármi ráköthető vagyis gyakorlatilag van X irány kimenet, mint kapcsoló és aki amit tud azt szerez rá.
Nekem most egy halom ATMEL processzorom van itthon és egy kiszuperált USB-s billentyűzetem.
Utóbbival az a baj, hogy az egyes kivezetésekre nagyon nehéz rákötni bármit is mivel semmi sem fogja meg. Forrasztani nem lehet és mivel NYÁK az egész így nem egyszerű feladat.
Éppen most fogom megpróbálni fúró+ón+vezeték verzióval.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. július 21., kedd 10:30 Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát nekem egy USB-s gamepad van szétszedve a gombot kiforraszottam maga a pad része apánál van a váz... itthon csak a gombot próbálgatom amúgy a külselyére néztem rozsdamentes aluminiumot azthiszem nem olyan drága a vékony de amúgy először linóleumot akartam... most legutóbb találtam plexi gombot ami az igazi táncgépekhez van a játékterembe... 1db 30$+posta a mérete: 10.8" x 10.8" X 0.4"
Szóval nagyságba ilyen gombot kell kb tervezni szerintem.
Na közben rájöttem beszart a fényképező :twisted:
Megvannak a képek akkor linkelek 2őt sikerült kicsikarnom a fényképezőből a tibbi telóval készült bocsi ^^"

http://i574.photobucket.com/albums/ss18 ... 1248164562
http://i574.photobucket.com/albums/ss18 ... 1248164561
http://i574.photobucket.com/albums/ss18 ... 1248164560
http://i574.photobucket.com/albums/ss18 ... 1248164558
http://i574.photobucket.com/albums/ss18 ... 1248164558
http://i574.photobucket.com/albums/ss18 ... 1248164556
http://i574.photobucket.com/albums/ss18 ... 1248164556

Hát én valahogy így gondoltam majd a szivacs nem a plexire fog rámenni hanem benne lesz a padban de én a parkettára már nem akartam ráragasztani azt is... Gondolom a működési elvét megérted ahogy zár az aluminium fólia a gombon és a nyák lapok a parkettán akkor a gomb nyomódik a gamepadon mivel oda van forrasztva hozzá. De gondolkodtam más ötleteken is hogyan lehetne megcsinálni, de ez a verzió így csökkenti a pad vastagságát mivel nem kell nagy mozgás tér az érzékelőnek.

Egyébként inkább veszek egy padot csak hobbiból bütykölgetem néha egy kicsit a saját kezűleg készített padot, de tökéletes érzékelő nem nagyon jutott még eszembe talán ez most... szerintem eddig ez a legjobb.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. július 21., kedd 11:19 Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem rossz!
A gamepad nekem drágának tűnt azért vetettem el.
Egy USB-s billentyűzet csak 1500 Ft, de lesz még ennél olcsóbb is. Na meg arra rá lehet kötni akár két padot is és nincs érzékelési problémája. (Bár nehezebb feladat).

A szivacsos megoldás jónak tűnik kipróbálom még polifoam-al azt olcsón lehet venni vágni stb....

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. július 21., kedd 11:44 Hozzászólás az előzmény idézésével
USB-s billentyűt nehéz forraszani, de az is jó viszont amúgy a gamepadra is lehet egyből 2 padot kötni van rajta annyi gomb vagyis az enyémen..... De olcsóbb helyeken már kapsz gagyi gamepadot 1500ftért USB-set 8 gombbal meg 10 el. :nyelv1:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. július 21., kedd 15:38 Hozzászólás az előzmény idézésével
Most néztem annyira nem is nehéz forrasztani.
Le kell kicsit csiszolni róla egy réteget és utána szépen szétfolyik az ón.
Ezen kívül viszont lehet csatlakozót csinálni neki szintén gémkapocs+fa segítségével csatlakozót hozzá így még szétberhelni sem kell. Az elektronikája pedig egy kb bankkártya méretű NYÁK.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. július 21., kedd 16:13 Hozzászólás az előzmény idézésével
Tudom szedtem már szét billentyűzetet :P
Majd megpróbálom akkor én is bár most kitaláltam egy nagyon jó ötletet hogy hogyan kellene megépíteni a padot :nyelv1:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. július 24., péntek 20:38 Hozzászólás az előzmény idézésével

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. július 25., szombat 20:17 Hozzászólás az előzmény idézésével
Tudom a post... ez már zsinorban a harmadik de ma már tökéletesen össze van rakva a padom működik is meg minden már csak a külsejét kell szépítgetni és a gombokat lefogatni :nyelv1:
naszóval 2 videó van már csak :mrgreen:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. július 26., vasárnap 5:19 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHeavyHeavyHozzászólások: 1681Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:45
Király, és mikor kezded el a sorozatgyártást? :3

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. július 26., vasárnap 9:22 Hozzászólás az előzmény idézésével
Miért csak nem kéne egy neked is? :dirr:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. július 27., hétfő 0:01 Hozzászólás az előzmény idézésével
Nah akkor mar csak korlatot kell faragnod hozza aztan hajra :mrgreen:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. július 28., kedd 1:04 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHeavyHeavyHozzászólások: 1681Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:45
Lehet, h kéne...nem tom h mennyire lesz kedvem DDRezni, hha megcsináltam a 2. számomat rá :D
Jaja, korláttal az igazi :D

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. július 28., kedd 9:51 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 88Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2008. október 19., vasárnap 22:14
Nekem is kell ilyen :P

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. október 24., szombat 13:55 Hozzászólás az előzmény idézésével
tegnap unatkoztam hajnalba vagyis ma és elkezdtem megcsinálni a villogó fényeket majd a padhoz :nyelv1: még csak egy led megy mert többet nem találtam itthon de nemsokára az összeset beüzemelem majd :nyelv1:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. október 24., szombat 14:59 Hozzászólás az előzmény idézésével
LOL, tök jó :) (De még mindig beteg vagy :dirr:)

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. október 24., szombat 15:12 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarIt seems I have 4 legsIt seems I have 4 legsHozzászólások: 918Tartózkodási hely: MartonvásárCsatlakozott: 2008. március 23., vasárnap 11:22
:gratu: Mondjuk az elvét nem értem hogy mi alapján világít illetve nem.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. október 24., szombat 23:45 Hozzászólás az előzmény idézésével
elve nincs ez csak a ritmusra villog a szám alatt meg a menübe de majd lesz olyan része is ahol akkor villan a led mikor rá kell lépni... majd meglátjátok :nyelv1: jelenleg nincs pénzem ennyi ledre :?

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. október 25., vasárnap 11:15 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarIt seems I have 4 legsIt seems I have 4 legsHozzászólások: 918Tartózkodási hely: MartonvásárCsatlakozott: 2008. március 23., vasárnap 11:22
100 forint egy led kb :)

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. október 25., vasárnap 11:31 Hozzászólás az előzmény idézésével
jó hát aki csóró annak nem telik ennyire xD

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. október 28., szerda 0:38 Hozzászólás az előzmény idézésével
a csoro gyerek kerített ledeket és oszedobbta pár ora alatt ezt az izét :nyelv1:

nos ez a táncgép villogo része ami a zenére villog bár néhol elég bambán :dirr:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. október 28., szerda 9:28 Hozzászólás az előzmény idézésével
Kurta jó vagy :oIo"": !

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. október 28., szerda 10:45 Hozzászólás az előzmény idézésével
De nem a nyilak erkezesehet kellene igazitani???
Es nem csalas kicsit hogy 3564rol indul a combo szamlalo? Ezek utan hogy hiszunk majd az eredmeny screenshotjaidnak?

Offline Profil

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés:

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]
Oldal: 1 / 3
63 hozzászólás
Oldal 1, 2, 3  Következő
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég
Keresés:
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához
Ugrás:  
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.