Szerző Üzenet

<  Szõnyegek és Padok  ~  Táncszőnyeg építése

HozzászólásElküldve: 2009. október 28., szerda 11:17 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 559Tartózkodási hely: ÉM-MiskócCsatlakozott: 2009. február 19., csütörtök 0:21
autoplay és a combó folytatódik ja meg a cpu játszik nem én én azért rontanék ^^
majd ma felveszem amikor a nyilak villognak uruno kedvéért :nyelv1:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. október 28., szerda 19:33 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarIt seems I have 4 legsIt seems I have 4 legsHozzászólások: 918Tartózkodási hely: MartonvásárCsatlakozott: 2008. március 23., vasárnap 11:22
De azt azért valami lassabb számmal szemléltesd :D

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. december 14., kedd 15:44 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 559Tartózkodási hely: ÉM-MiskócCsatlakozott: 2009. február 19., csütörtök 0:21
saját táncpad építésébe kezdtem :nyelv1:
az első lépésnek megcsináltam a fényeket amik majd villognak ^^
a videó magáért beszél :nyelv1:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. december 14., kedd 17:23 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarReady the BatmobileReady the BatmobileHozzászólások: 1015Tartózkodási hely: Belga KongóCsatlakozott: 2007. november 11., vasárnap 5:39
A méretarányok nem jönnek át a videón.

Amúgy padot vagy szekrényt alkotsz? Mert a padhoz én például nem vezetném ki ezeket a fényeket (csak maximum azt, hogy ha lenyomsz egy gonbot akkor világítson az amit nyomsz).

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. december 14., kedd 19:58 Hozzászólás az előzmény idézésével
elírtam igazad van táncgép lesz :nyelv1:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2011. április 11., hétfő 11:41 Hozzászólás az előzmény idézésével
És készül a táncgép :nyelv1: (**)
Ezt nézd SoonDeadMarci:

Szerintem egész pofásan fog majd kinézni :nyelv1:

Kép:
Kép

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2011. április 14., csütörtök 16:06 Hozzászólás az előzmény idézésével
update:
ideje elkezdeni számolni azt hiszem hogy mennyibe vagyok idáig ^^" és már kezd alakulni közben a dolog :nyelv1:

Szóval először jött a monitor 10000
Gamepad 8 gombos hogy lehessen a táncgépen is számot váltani mint a rendes játékterembe 2000
Utána nyomtattam ezt azt kb 2000
Vettem OSB lapot egy táblát 12mm es 4800
Utánna 2 mély hangszóró 8000
Két magas hangszóró 2000
Eddig 28800 nál járok és most jön még csak a java :D

És egy vidi:

A játéktermes gombok 7000
kell még az érmebedobós rész 5900
festék amivel feketére festem X összeg 1-2 ezer
kell még lámpa és relék amik kapcsolgatják kb 10000
És valami alumínium a ház szélére hogy jól nézzen ki. nemtom menniy ez sem olyan drága szerintem
És kell majd még 28000 kb :D utánna lehet jönni játszani hozzám :dirr:
Kép
Kép
Kép
Kép

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2011. április 14., csütörtök 20:16 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarReady the BatmobileReady the BatmobileHozzászólások: 1015Tartózkodási hely: Belga KongóCsatlakozott: 2007. november 11., vasárnap 5:39
Myki ez lotyó jó valójában!

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2011. május 29., vasárnap 2:56 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 31Tartózkodási hely: MiskolcCsatlakozott: 2011. május 29., vasárnap 2:50
Ohh hali, már akartam egy jó ideje regisztrálni, de valamiért csak most jött el az idő. Kövezzetek meg, Myki kolléga videóit már láttam, de nem fogok visszaolvasni egészen az elejére, szóval belecsapok egyenesen a lecsóba.
Szóval, már egy jó ideje próbálkozok csinálni egy jó kis táncpadot, azonban minden egyes alkalommal volt valami, ami balul sült el. Nemrég azonban támadt egy jó kis ötletem, amit később láttam, hogy már megvalósítottak, s ez pedig a lézer pointeres megoldás lenne. A terv már papíron készen van, teszt meg volt, már csak az alkatrészeket kell megvennem hozzá, ami jövőhéten lesz esedékes. No, de a lényeg, amiért írok, az az lenne, hogy tudnátok valami ötlettel ellátni, hogy egy esetleges korlátot hogyan eszkábáljak össze? Igazából nem rajongok a korlátért, de ha megszokom, akkor sokkal gyorsabban is lehetne játszani, az meg vonz, szóval nem ártana, ha lenne egy fránya korlát. Valakinek valami ötlet a széken és a radiátoron kívül? :lol: Előre is megköszönném.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2011. május 29., vasárnap 4:39 Hozzászólás az előzmény idézésével
Zsír :D videót meg képeket csinálj majd ^^
egyébként korlátnak én most egy ilyet akarok rendelni a bluesharkhoz ^^"
http://www.futuremax.eu/en/replacement- ... -pads.html
hát nem sok reményt fűzök a minőséghez de hátha van olyan jó mint a fitpros korlátom =D
amúgy meg csőből jókat lehet hajlítani ha tud az ember szerezni :D
:yo1h:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2011. május 29., vasárnap 9:38 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 31Tartózkodási hely: MiskolcCsatlakozott: 2011. május 29., vasárnap 2:50
Köszi, valószínű majd nekem is az lesz, hogy veszek/guberálok valamilyen csövet, és hajlítok. Egy apró kérdés még: az official korlát az hány cm magas? Neten talán 37inch-et néztem, ami olyan 94cm-nek felel meg kb, de nem tudom, hogy ez mennyire megbízható. Akinek van eredeti korlátja, meg tudná nekem mérni? :roll:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2011. június 14., kedd 16:52 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 7Tartózkodási hely: Mars K2 zóna perem vidékCsatlakozott: 2011. június 14., kedd 16:34
Helloka mindenkinek én is neki kezdtem a tánc padépítésnek, de mint nagyon óvatos emberként először egy szőnyeg navigációt és egy 500 forintos gagyi teskos tánc szőnyeg átalakítással kezdtem
Vetem két tv-re köthetös szőnyeget és egybeöl szétkaptam. A vaterán meg 32ft-ért meg vetem egy USB bilenytüzetet és össze hoztam a kettő hogy lásam hogy össze tudom kombinálni sikerölt minden működik de most egy padnak kezdtem neki és gonbokal gondba vagyok mert egy szuper érzékeny érzékelt szeretnénk ami 20g szeretnénk tűrés határnak és gondoltam hogy valami mikro kapcsolóval oldanám meg vagy lézer segicségével és akkor nem is kel ledel szorakáznom az ember rálép a panel re és meg töri a fényt nincs áram az érzékélöbe és relé zárja az ármakört + eltéröl a lézer és az átláco panel piros lézerfény Benn úszik

Offline Profil Honlap YIM
HozzászólásElküldve: 2011. június 14., kedd 19:57 Hozzászólás az előzmény idézésével
nyomásérzékelő!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mikrokapcsoló meg egyéb szarságok nem jók ^^
zár meg nyit nem elég pontos és szétvágja az usb portot ha szarul csinálod meg a ki be kapcsolása a gomboknak XD a lézer is szar próbáltam már :D csak a nyomásérzékelő a jó vagy szerzel egy kontrol boxot és abból veszed ki a kivezetéseket azt csinálhatod kapcsolóként mert úgy van megépítve a belseje hogy nem vágja haza az usb portot a gyors ki be kapcsolgatás...

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2011. június 14., kedd 20:04 Hozzászólás az előzmény idézésével
huh télleg ha érdekel az érzékelő akkor elviszek egyet szivesen majd a legközelebbi klubba ha tudsz jönni igazi ARCADE cucc nyomásérzékeny és a kontrol box veszi hogy mikor milyen erősen nyomod és pl az ITGbe lehet állítani az érzékenységet meg ilynek de pl a stepmaniába ilyet nem lehet.... szóval ha jönnél legközelebb viszek egyet és megmutatom hogy megy

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2011. június 14., kedd 21:14 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 7Tartózkodási hely: Mars K2 zóna perem vidékCsatlakozott: 2011. június 14., kedd 16:34
Azt már ki küszöböltem, hogy ne vágja haza egy a cuccost egy kondis tekercses megoldással, sőt bonusz ként érzékenyebb is lett, de így is féldekás szóval nem az igazi

igen láttam a Vididet amikor bütykölted a komoly padodat meg amikor csomiztad ki de cél ami itt hon van abol barkácsoljak
ennyi eröbör amennyibe ezek a drágaságok kerülnek, natúrba jobban kijövök, ha veszek énis egy padot

HozzászólásElküldve: 2011. június 20., hétfő 19:32 Hozzászólás az előzmény idézésével
Myki: a nyomásérzékelőt hogy gondoltad a 28x28cm-es kockán? 4-et a négy sarkába, amelyeknek az egyik lába közös, a másik pedig a nyílhoz tartozik? Gondolkodtam én is nyomókapcsolóban, mert nem jött össze a lézerpointeres megoldás (túl macerás volt a négy irányt összehangolni), de ha csak a négy sarokra teszek, akkor az 4x4=16 kapcsoló, ami már 3000Ft körül mozogna. Ha esetleg van valami elképzelésed, ami 1 irány = 1 kapcsoló, akkor szívesen meghallgatom. BTW Myki, júl. 9-én táncPAD vagy táncSZŐNYEG lesz? :D

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2011. június 21., kedd 9:57 Hozzászólás az előzmény idézésével
táncpad :D lesz az enyimek ^^
akkor jösz igaz?
a lézeres lassú és nem annyira jó megoldás csak nyomásérzékeny a király :D abból meg gombonként 1 is elég ha jó helyre teszed :D pl így:
Csatolmányok:
Magyarázat: a piros az érzékelő így elég jó érzékeny lesz még ha a gomb közepére is lép rá az ember...
viszont középre nem érdemes tenni mert akkor nem mindig érzékel :S főleg mert akkor ha a szélére lépsz a gombnak nem fejt ki akkora erőt és így ha középen van néha úgy érezné a cucc hogy nem is nyomod ha meg a szélén van és ha középre lépsz akkor a gomb széle is lenyomódik ha a gomb belső szélére lépsz akkor pláne hogy lenyomódik majd :D
kép.jpg
kép.jpg [ 31.96 KiB | Megtekintve 3643 alkalommal. ]

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2011. június 21., kedd 10:28 Hozzászólás az előzmény idézésével
Juj, az jó :D Mindenképpen elnézek, csak gondoltam megtudom előre, hogy mire számítsak. Én nem konkrétan ilyen hosszúkás nyomásérzékelőre gondoltam, hanem valami ilyesmire: http://elektroexpressz.hu/spd/unas_602748/ET5475_nyomogomb_25mA_50V_ACDC_kis_meretu_nyakba, mert ezek elvileg olyan arcade típusú gombok, hogy nem kell teljesen benyomni, s ebből is legalább 3 db kellene egy irányhoz. Mellesleg olyan hosszúkás érzékelőt, vagy hasonlót, mint ami a BlueShark-ban van, hol lehet vajon szerezni?

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2011. június 21., kedd 11:00 Hozzászólás az előzmény idézésével
amerika vagy japán ;) amúgy ez nekem nem volt jó próbáltam ezt a félét is :D

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2011. június 21., kedd 11:04 Hozzászólás az előzmény idézésével
Ehh pfhh. Nincs semmi olcsó megoldás, ami jó is? :? Mellesleg mi a konkrét neve annak az amcsi hosszú érzékelőnek?

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2011. június 21., kedd 22:47 Hozzászólás az előzmény idézésével

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2011. június 22., szerda 1:06 Hozzászólás az előzmény idézésével
Áhh, köszi :) De szerintem nyomókapcsolós megoldás lesz a végleges (most már tényleg a végleges). Ma vettem 2 nyomókapcsolót, és nagyon cukin működnek. Majd egy irányhoz 4-et fogok tenni a 4 sarkába. A rajta lévő falapot még nem, de ha egy picit is ráélpek, azt már fogja érzékelni.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2011. június 22., szerda 15:51 Hozzászólás az előzmény idézésével
Kérdés, és mi van, ha a gombokat sorba kötném és berakok 10-et egymás mellé a hosszút szimulálva evvel
vicces mert filétekért lehet kapni elektromos írógépet amibe még nyomás kapcsolós gombok voltak bele építve egyenként nem az a modern bilenytyüzetek hanem az a ős régi aszem 30 ével ez előtti meg nyomod nem is nyomod le és máris érzékel. vagy párhuzamosan kössem hogy lenne jobb
mondjuk én olyat láttam az antena boltba, ami 35999ft, ami 2 szer hoszab és spirálba van, ilyenből van két fajta ami csak a széleket érzi mag van ami teljesen a közép pontig bevan csavarva asziszem hogy egy speciális mérlegbe van ilyen vagy mi

HozzászólásElküldve: 2011. június 22., szerda 21:25 Hozzászólás az előzmény idézésével
hát nem hiszem, hogy 30 gombbal túl jól jársz, mivel ha csak az elromlik és folyamatosan zár, máris szenvedhetsz, hogy melyikkel van a baj.
az érzékelőknél gondoljatok arra, hogy ezen akartok ugrálni, szóval egy masszív megoldásban gondolkozzatok.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2011. június 23., csütörtök 0:35 Hozzászólás az előzmény idézésével
Épp azért tennék 4-et a 4 sarkába, mert minél több, annál jobb. Elég egynek zárnia, nem muszáj mind a 4-nek. Szóval ha elromlik akár 3 is, akkor ott lesz még 1, ami biztos, hogy zárni fog. Ha már egy sem zár, akkor egyértelmű, hogy elromlott mind, de szerintem pár használat után biztos nem megy tönkre, pláne nem az összes. De ez egy egyszerű rúgós nyomógomb, kb. 8mm-ig lehet teljesen benyomni, de már 2-3mm-nél érzékel. Olyan óriási mozgást nem fog végezni, de természetesen tennék mellé erős rúgókat is.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2011. június 23., csütörtök 0:45 Hozzászólás az előzmény idézésével
a gombos megoldással az a baj ha eltörik nagy eséllyel zárva marad majd az a gomb... így a 4 közül honnan tudod melyik kapcsol? van olyan hogy a rugó nem nyomja vissza és a kapcsoló még jól néz ki meg minden de már nem jó mert nyomva marad... az esetek 1% ban van olyan hogy a kapcsoló úgy romlik el hogy már nem tud zárni :S
de ha van ilyen kapcsoló akkor olyat szívesen vennék ^^
Csatolmányok:
Magyarázat: magyarázat:
gomb.JPG
gomb.JPG [ 26.56 KiB | Megtekintve 3603 alkalommal. ]

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2011. július 5., kedd 21:31 Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát szépen, lassan, de legalább biztosan készülődik a házi táncpadom. Ha minden jól megy, a hét végére már csillogni-villogni fog a fekete festékkel és a fényekkel. Egyelőre még csak próba stádiumban van, de nagyon jól szerepelt, szóval teljesen meg vagyok elégedve a mikrokapcsolóval. Alig bírtam felhozni az emeletre, mert a két falemez összesen nyom vagy 30 kilót... Már van benne vagy 10 óra munka (ha tervezést nem számoljuk), pedig ez meg nem látszik rajta.

Kép

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2012. március 14., szerda 17:05 Hozzászólás az előzmény idézésével
Myki, mit is mondtál a Con-on, mennyiért tudsz ugyanolyan 27x27-es plexit csinálni, mint amit te is csináltál? Elképzelhető, hogy hamarosan szükségem lenne rá :roll:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2012. március 15., csütörtök 7:36 Hozzászólás az előzmény idézésével
neked baráti áron 1100ft :D amúgy ha drágul is +- pár száz forint és olyan mintát teszek rá amilyen neked kell :D felőlem a fejed is lehet rajta :dirr: :dirr:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2012. március 18., vasárnap 21:44 Hozzászólás az előzmény idézésével
Akkor tudnál nekem esetleg csinálni 4 db-ot? A nyíl maradhat olyan kék, mint amit te is csináltál; sőt, azt sem bánom, ha rajta marad a YT+Myki406 logo :D A következő pesti con-ra (14-15-én ) úgyis megyek, s majd ott átvenném/kifizetném őket :roll: Ja igen, és nekem nem kellene beléjük lyuk, mivel csak egy-egy alátét fogja majd odafogni őket.

Offline Profil

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés:

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]
Oldal: 2 / 3
63 hozzászólás
Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég
Keresés:
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához
Ugrás:  
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.