Szerző Üzenet

<  Off Topic  ~  Innen-onnan offtopic

HozzászólásElküldve: 2009. április 28., kedd 22:32 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHeavyHeavyHozzászólások: 1681Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:45
Nem mondtam, hogy nem lehet jó, csak Hitchcock írta hogy ő KLASSZIKUSOKAT néz és nem tömeganimét.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 28., kedd 22:34 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarStandardStandardHozzászólások: 1190Tartózkodási hely: Város széleCsatlakozott: 2008. október 6., hétfő 9:20
Gondolom azzal nem lehet villogni hogy huuuu en vagyok a meno mert en lattam ezt meg azt is...
Ha valakinek ez jo...
En is lattam annyi animet mar hogy belegondolni is sok (meg mindig nem volt erom vegigerni animeaddictson a listan... Snel ugy dontottem pihentetem a dolgot) meg sem szolom le egyiket sem...
Meg a Digimont is probalom toleralni mert hat annak is megvan a maga celkozonsege... :dirr:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 28., kedd 22:38 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHeavyHeavyHozzászólások: 1681Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:45
A Digimon a legfaszább gyerekeknek szóló anime. :D Az első 3 sorozata...a Fortiner már nagyon no comment.... :angry1:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 28., kedd 22:39 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarIt seems I have 4 legsIt seems I have 4 legsHozzászólások: 918Tartózkodási hely: MartonvásárCsatlakozott: 2008. március 23., vasárnap 11:22
Nem is konkrétan neked címeztem Renia. Csak sokakat nem értek mikor a tömeg anime-t szídják és csak azért nem nézik meg mert sokan látták.

"Agumon most átalakul GRAYMONnááááá"
Amúgy nekem sem jött be annyira de mivel csak részeket láttam nem is nagyon értettem miről szól.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 28., kedd 22:42 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarStandardStandardHozzászólások: 1190Tartózkodási hely: Város széleCsatlakozott: 2008. október 6., hétfő 9:20
Klasszikusok... Hat ez egy szep gondolat egyebkent... Klasszikussa csak az ido tesz egy animet... Meg akkor mar legyen movie de max OVA mert sorozat hogy legyen mar klasszikus?
Sok anime volt anno is ami a tomegben kezdte es idovel klasszikus lett belole... Most akkor szegeny Hitchcock mindent csak 10 evvel kesobb nez meg? :dirr:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 28., kedd 23:28 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 683Tartózkodási hely: Za WarudoCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 18:15
a Chrno Crusade jó anime, csak japánul kell nézni (meg lehet kövezni, de én utálom a magyar szinkronokat)

Hitchcock nézzen Nausicát ha klasszikust akar, és nézze meg többször, hogy meg is értse

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 29., szerda 0:06 Hozzászólás az előzmény idézésével
A Digimonnak (szerintem) az a lényege, hogy van egy Digimonod, aki a barátod és veled van jóban-rosszban és nem basz át, mint az emberek :géj:
Legalábbis nekem ezt jelentette 10 évesen :dirr:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 29., szerda 0:56 Hozzászólás az előzmény idézésével
Mert ezeknek a gyerek animeknek ez a lenyege... A kitartas es a baratsag mindenen atsegito ereje... Szipp Szipp...
Csak kellene mar egy nagyobb musorido az animaxnek hogy a megfelelo idosavban nyomhassak az ilyeneket es ne fo musoridoben... Es akkor aztan semmi baja nem lehetne veluk senkinek...

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 29., szerda 13:16 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarFórumribancFórumribancHozzászólások: 1174Csatlakozott: 2007. november 6., kedd 20:16
A tömeganime attól tömeganime, hogy sablonos, ritka benne a jó humor és az eredeti történet, sok a fanservice és alapvetően minden anime az. Még a chi is az, amit imádok.

Ettől függetlenül a chrono számomra is értékelhetetlenül rossz, kb olyan mint a Slayers.

/thread

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. április 29., szerda 14:19 Hozzászólás az előzmény idézésével
Jol van... Gyulnek a nevek a kockas fuzetbe :twisted:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 29., szerda 18:48 Hozzászólás az előzmény idézésével
Én az első 2 részt láttam a Chronoból és semmi nem történt benne vámpírgyilkolászáson kívül...Mindenki fapfap-olja, de engem nem győzött meg...És elég gáz, hogyha a love story vagy mi, ami olyan húdejó benne csak az utolsó 2 részben jön elő.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 29., szerda 19:35 Hozzászólás az előzmény idézésével
Hehe... Maradjunk annyiban hogy akkor el sem tudod kepzelni hogy milyen lesz mar ott minden a vegere... :twisted:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 29., szerda 19:52 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarFórumribancFórumribancHozzászólások: 1174Csatlakozott: 2007. november 6., kedd 20:16
ja. mellek, sírás, egyre táposabb karakterek, halál.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. április 29., szerda 21:54 Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez jó volt Misu :dirr:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 29., szerda 22:12 Hozzászólás az előzmény idézésével
Halal? Hmmm... Vegulis ha finoman fogalmazunk... :dirr:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 29., szerda 22:27 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarReady the BatmobileReady the BatmobileHozzászólások: 1015Tartózkodási hely: Belga KongóCsatlakozott: 2007. november 11., vasárnap 5:39
(most kivételesen tényleg SoonDead vagyok és nem Misu lusta átjelentkezni)

A Chrno vége számomra nem ütött nagyot, de valószínűleg azért mert egyáltalán nem szerettem a karaktereket és még egy kicsit örültem is neki, hogy jól megszívják, de gondolom, ha valaki drukkolt a boldogságukért akkor elromolhatott tőle a hangulata

a tömeganimékröl: egy anime attól, hogy sokan szeretik nem lesz rossz, de ugyanúgy mint minden más műfajnál így az animéknél is látható, amikor az alkotó számára sokkal fontosabb a nézők számának növelése mint az önkifejezés. és ezek az agyafúrt japánok fondorlatosan kieszelték, hogy miket kell beleheggeszteniük egy animébe, hogy az minél kevesebb erőfeszítés árán minél több nézőt vonzzon a televíziók elé és mivel nagyon agyafúrtak ezért a dolog működik is. olyannyira, hogy már gyakorlatilag mindent telenyomnak fanservice-szel mert sokat dob a nézettségen.

szóval nem attól "tömeganime" egy anime, hogy sokan nézik, hanem hogy a fő cél minél nagyobb tömegek képernyő elé ültetése és nem az, hogy az alkotó a nézőt zsenialitásával szórakoztassa.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. április 29., szerda 22:36 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 68Tartózkodási hely: SzentendreCsatlakozott: 2009. április 29., szerda 20:54
*újabb strigulát húz a Chrno Crusade fanok oszlopba* Valahogy úgy néz ki a sorozat Renia, hogy az eleje baromira elvicceli a dolgot, és úgy néz ki, mintha nem is történne benne más, aztán bekomolyodik. Misunak abban igaza van, hogy borzalmasan nagy mellek vannak benne XD De melyik animében nincs :P Amúgy annyira nem hosszú, érdemes végignézni, és aztán véleményt alkotni ^^ Én pölö elkezdtem a Narutot megnézni japánul(ami kilenc évad, aztán még van a sipuden, meg a megszámlálhatatlan múvi), hogy ugye legyen már saját véleményem az egészről, és eddig az a véleményem, hogy Naruto egy borzalmasan idegesítő karakter, Szöszke méginkább, Sakura fáraszt, de minden mellékszereplő cuki XD És reménykedem benne, hogy fejlődni fognak a karakterek hamarosan, mert eddig max a mellékszereplők fejlődtek...
Úgyhogy most már nem törődöm azzal, hogy vmi tömeganime-e ^^ Bleach-et szeressem még mindig, a Ghost in the Shell odabasz, és elismerem, de fapfapolni nem tudom... Szal én beismerem, hogy az ízlésem hagy maga után kivetnivalót :dirr:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 29., szerda 22:56 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarIt seems I have 4 legsIt seems I have 4 legsHozzászólások: 918Tartózkodási hely: MartonvásárCsatlakozott: 2008. március 23., vasárnap 11:22
Értelek SoonDead, és valahol igazad is van, de talán nem véletlen ülnek le azok a nézők elé.
Jó tudom én hülye vagyok én is ilyen fogyasztó vagyok a társadalomban akit lehet manipulálni, és hiába hangsúlyoznám hogy én ezt kedvelem, aki nem szereti az ezt nem értheti. Mind különbözőek vagyunk és nem feltétlen lesz valaki attól különleges hogy ő más :)

Most nem feltétlen magamról beszéltem mert én az ujjaimon megtudom számolni hány anime-t néztem céltudatosan meg.
Tudom hogy te valahol az ilyen őrült fanokra gondoltál mint amikkel én találkoztam a Death Note mozi ingyen vetítésén, és Uruno szerint conon is ez megy, de én még nem voltam con-on, mivel annyira nem vonz a dolog, így számomra sokkoló volt hogy vannak tényleg ennyire sekélyes tini lányok akik sikítanak ha meglátják a kedvenc karakterüket a vásznon.

Én amiket néztem annak kb 70%-a szerintem tömeg anime volt a maradékot ismerősök ajánlották. De mindegyikben tudtam mit kedvelni. Kivéve School Days-t az kicsit megrázott (hosszú történet...)

Igazából már azt sem tudom mit akartam írni ezzel a postal, mert lényege nincs csak valami vélemény féle lett így, aminek nincs vége.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 29., szerda 23:20 Hozzászólás az előzmény idézésével
En ugy vagyok vele hogy persze tok jo neha leulni valami agyalos anime ele es megnezni 5* mire teljesen felfgod a mindent (kiveve Akira... az inkabb 15 + a manga elolvasasa 3* XD)...
De akkor is kell neha csak kikapcsolodasbol valami elmebeteg fun meg echii meg ilyenek...

Kb olyan ez mikor anno konyvesboltban egy kollega elkezdte hangoztatni hogy huuuu csak a szepirodalom igy meg ugy mert az muveszet es az ad es stb es hogy a tobbi az semmi mert hogy mit adnak azok? En meg kapasbol ravagtam hogy konnyu pillanatnyi szorakozast ami par percre kikapcsol es szorakoztat... Mert neha olyan is kell... Szerintem...

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 29., szerda 23:30 Hozzászólás az előzmény idézésével
Kell, de sokkal több kikapcsolós animét csinálnak, mint gondolkodósat, mert ugye a Naruto-fanok nem tudnak gondolkozni csak sikítozni, hha meglátják szöszkét, és ez engem nagyon bánt :| És igenis lehet olyat is csinálni, ami mindkettő, pl. az X is tele van mindenféle szupererős harcjelenettel, hogy legyen kikapcsolódás meg izgalom meg fapfap, de mégis gondolkozós...És nem az a "Á, te is itt vagy? Legyünk barátok!" és otthagyják a faszba. (A Sámán Királyban volt 1 ilyen rész... :dirr: )

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 29., szerda 23:38 Hozzászólás az előzmény idézésével
Azert az X meg a Saman kiraly (meg egyeb ilyen uber baratsagos animek) valahogy nagyon nem ugyan annak a korosztalynak szolnak... De ezt mar megbeszeltuk itten...
A sipitozas meg no comment... Halal hogy mar egy AMVt sem lehet nyugodtan vegig nezni es hallgatni mert fel 10 masodpercenkent megjelenik szoszke vagy az a betu csavo es akkor mar ajuldozni kell... :?

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 30., csütörtök 6:55 Hozzászólás az előzmény idézésével
Miért filmből nem több a semmit mondó?
Sajnos ilyen profitorientált világban élünk....
És sajnos nagyon sok a buta ember, nem feltétlen Magyarországon, (bár itt is) de pl amcsiban.
Komoly gondolkodós animek már megbororítják az agyműködését.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 30., csütörtök 7:50 Hozzászólás az előzmény idézésével
A mijuk mukodeset? :dirr:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 30., csütörtök 9:18 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarReady the BatmobileReady the BatmobileHozzászólások: 1015Tartózkodási hely: Belga KongóCsatlakozott: 2007. november 11., vasárnap 5:39
Uruno írta:
(kiveve Akira... az inkabb 15 + a manga elolvasasa 3* XD)...

Miért olyan bonyolult? Hisz arról szól, hogy az egyik srácnak kisebbségi komplexusa van ezért túl sokat eszik és meghízik és geci lesz, a főszereplő meg meglövöldözi fézerágyúval. Meg hogy a motorok lámpája gyakran csíkot húz. Vagy nem? (jó mondjuk bármelyik animét összefoglalom ennyiben)

Bergkamp írta:
Miért filmből nem több a semmit mondó?
Sajnos ilyen profitorientált világban élünk....

Dehogynem. És nem leszel attól sekélyes és buta, hogy nem mindennap a Svejket veszed elő, ha szórakozni akarsz (pedig az igencsak jó), és attól sem, ha Doctor House-t, Heroest, Lostot, How I Met Your Mothert, Battlestar Galacticát, vagy ne adj isten Babylon 5-öt nézel.
Itt most ne érezd magad megtámadva, hogy jaj szereted az animéket akkor csak fasz lehetsz, ha valaki leül megnézni a kaleido start esténként a zenimexen nincs azzal semmi baj.
Csak azért a legtöbb esetben érzékelhető, hogy mi számít tömeganimének (egyszerű: amire azt mondom).

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. április 30., csütörtök 9:46 Hozzászólás az előzmény idézésével
Berg: Nem véletlenül nem nézek filmeket sem. :)

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. május 1., péntek 19:12 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 683Tartózkodási hely: Za WarudoCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 18:15
Cella írta:
De melyik animében nincs :P

a totálkomoly animékben kevesebb mell van... :D

Én szeretem a Chrno-t de nem vagyok annyira nagy fan, az a halál a végén engem sem annyira hatott meg, különben is én Aion-t bírom :D de ez az én magánügyem hogy a szemüveges elegáns urakra bukom XD

Én mondjuk szeretem a gondolkodós animéket, dehát mindenki másért ül le animézni... szerintem én a jó (más kérdés megin h kinek mi a jó) animékkel kezdtem és azért nézek kevés animét mert a jó animék után kevés tetszik XD

Az emberek hülyének néznek minket amikor animét nézünk Füvivel, pedig néha ezekre a hülyének néző emberekre is ráférne, mert talán elgondolkodnának 1-2 dolgon...

Renia: naja, engem is zavar, a sok sikítós liba... főleg amikor olyan szinkronszínésznek sikítoznak aki nem is emlékszik arra h animét szinkronizált volna, főleg hogy asse tudja mi az...

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. május 1., péntek 23:58 Hozzászólás az előzmény idézésével
Hmm...az X-ben konkrétan szerintem egyátalán nem volt mell, pedig az egyik karakter örömlány... :dirr:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. május 2., szombat 14:23 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarBANNOLTUKHozzászólások: 32Tartózkodási hely: Fót sikátorpusztaCsatlakozott: 2009. március 16., hétfő 10:03
Gyerekes animét szeretnétek? Kukucska kalandjai jobb mint a digimonvámpiros gyilkolos még :P vices fordulatos Helsing és szerintem nem tömeganime le tudja kötni az emberek :ideja: figyelmét.És a klaszikus animékel jól mondta a testvér megveszi az ember egyszer egyszer megnézi de nem koptatom egyfojtába az tul uncsi lene az animék pontos megjelenésének bárki utánanézhet interneten.Chao :yo1h:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. május 2., szombat 15:13 Hozzászólás az előzmény idézésével
ELŐ A BANHAMMERREL :dirr:

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. május 3., vasárnap 0:40 Hozzászólás az előzmény idézésével
Hitchcock írta:
Gyerekes animét szeretnétek? Kukucska kalandjai jobb mint a digimonvámpiros gyilkolos még :P vices fordulatos Helsing és szerintem nem tömeganime le tudja kötni az emberek :ideja: figyelmét.És a klaszikus animékel jól mondta a testvér megveszi az ember egyszer egyszer megnézi de nem koptatom egyfojtába az tul uncsi lene az animék pontos megjelenésének bárki utánanézhet interneten.Chao :yo1h:

Figyelmedbe ajánlanám a MAGYAR HELYESÍRÁS SZABÁLYAI című magyar könyvet, mert eléggé rémes a helyesírásod. Szerintem ezt kéne inkább olvasni, mint a japán kultúra könyveit, mert NAGYON GÁZ, hogy nem tudsz egy mondatot sem helyesen leírni a SAJÁT nyelveden.

Offline Profil

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés:

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]
Oldal: 4 / 12
339 hozzászólás
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Következő
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég
Keresés:
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához
Ugrás:  
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.