Szerző Üzenet

<  Off Topic  ~  Innen-onnan offtopic

HozzászólásElküldve: 2009. április 4., szombat 12:49 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 683Tartózkodási hely: Za WarudoCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 18:15
Renia írta:
A többiek miért nincs olyan jól kidolgozott jelmezük? o_O

mert én szeretek varrni, a többiek meg nem :D - nincsenek zöld cuccaim, varrni meg olcsóbb mint venni, és akkor már olyan lesz amilyet én akarok ^^

ezér utálom a musicalstúdióban h megvetetnek velünk 20e-ért egy jelmezt ami ráadásul nem is oylan lesz amilyet akarok (és amilyet akarok azt megvarrnám max 4e-ből), szal szerintem jövőre nem fogok már járni, csak ide a szentendrei színjátszóba, mert itt sokkal jobb minden vagy nemtom... más és én ehhez vagyok hozzászokva, nincs 20e-m jelmezre meg mellé havi sokezer a tandíjra - Szentendre foreva :3

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 4., szombat 13:24 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHeavyHeavyHozzászólások: 1681Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:45
Varrj a többieknek is 20k-ért jelmezt! :D Akkor gazdag is lennél, és ők is szépen lennének :D

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 4., szombat 13:44 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHeavyHeavyHozzászólások: 1681Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:45
Elte Info karra jár vki innen? :3

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 4., szombat 13:47 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarReady the BatmobileReady the BatmobileHozzászólások: 1015Tartózkodási hely: Belga KongóCsatlakozott: 2007. november 11., vasárnap 5:39
tudtommal igen. Bergkamp

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. április 4., szombat 16:30 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 282Tartózkodási hely: SzentendreCsatlakozott: 2007. december 26., szerda 18:20
Meg én járTAM.

Offline Profil Honlap ICQ
HozzászólásElküldve: 2009. április 4., szombat 21:08 Hozzászólás az előzmény idézésével
Hogyhogy tál?

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 5., vasárnap 9:29 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 683Tartózkodási hely: Za WarudoCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 18:15
Renia írta:
Varrj a többieknek is 20k-ért jelmezt! :D Akkor gazdag is lennél, és ők is szépen lennének :D

nem varrhatok, pedig felajánlottam ^^' >.< XD

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 5., vasárnap 11:01 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 282Tartózkodási hely: SzentendreCsatlakozott: 2007. december 26., szerda 18:20
Renia írta:
Hogyhogy tál?

Úgy, hogy már nem járok oda xD

HozzászólásElküldve: 2009. április 5., vasárnap 11:27 Hozzászólás az előzmény idézésével
Lione: Mér nem varrhatsz? o_O

Wish: De miért nem jársz oda?

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 5., vasárnap 11:30 Hozzászólás az előzmény idézésével
Renia írta:
Lione: Mér nem varrhatsz? o_O

mer a musical stúdió vezetőjének a mániája az a varrónő (hozzáteszem, nem sokkal ügyesebb mint én)... és nem engedi h legalább a sajátomat én varrjam meg >.<

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 5., vasárnap 11:44 Hozzászólás az előzmény idézésével
Ja én a szentendreieknek gondoltam. :)

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 5., vasárnap 11:48 Hozzászólás az előzmény idézésével
Renia írta:
Ja én a szentendreieknek gondoltam. :)

hát mert ott meg az a módi, h mindenki magának csinálja meg :3 ez lényegesen barátságosabb ^^

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 5., vasárnap 14:22 Hozzászólás az előzmény idézésével
Renia írta:
Wish: De miért nem jársz oda?

Mert szar :D Úgy tömören :)

Igazából az egész hitemet az infohoz elvetette. A gép mellett nőttem fel (apám informatikus, villamosmérnök) és infoztam már általánosban is, meg programozó szak a szakközépben, imádtam is, ment is, a matek is középszinten 5ös stb, erre ott az eltén fél év csak matek, meg mindenféle hülye elmélet a programozásról, majd a második félévben egy kis "programozás", ami a hülye elméleteket át kell csinálni... Hát pfff.. No meg a matekok is olyanok, hogy egy kukkot nem értettem belőle, meg olyanokat kellett MÁR tudni amiről én még hallomásból sem hallottam.
Akkor én aztmondtam, hogy köszi elte és írtam egy szép kis levelet a dékánhelyettes úrnak, hogy legyen szíves megszüntetni a jogviszonyomat. Nem engedik olyan könnyen el onnan a hallgatót, mert 1-2 félév után a nagyja menni akar :D
A másik része meg úgy gondolja, hogy jól ellesz itt néhány évig, meg 6 év alatt csak elvégzi a 3 éves alapképzést :D
Van egy kis hányad, aki meg érti, szereti és ráérez erre, de ez a felvett embereknek kb. a 8%a.....
Nekem ez nem kellett, így továbbléptem, ami mostmár kiderült (akkor azthittem, hogy életem legrosszabb), hogy életem legjobb döntése volt :3

Mondjuk mostmár állítólag pont ezért még lejjebb vitték a színvonalat, tök már lett a 2008as képzés (én még a 2006os első bolognaisban voltam). Már pl abszolút nincs bevprog, meg progkör, csak valahogy valamivel összegyúrták O_o

HozzászólásElküldve: 2009. április 5., vasárnap 14:42 Hozzászólás az előzmény idézésével
Én még semmi jót nem hallottam az egyetemi oktatásról infósoktól, csak Misu mesélt jó dolgokat az ismerőseim közül :/
Szal nemtom h menjek-e egyetemre :(

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 5., vasárnap 14:47 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarIt seems I have 4 legsIt seems I have 4 legsHozzászólások: 918Tartózkodási hely: MartonvásárCsatlakozott: 2008. március 23., vasárnap 11:22
Progkör tényleg nincs, de bevprog van, csak más néven fut...
Amúgy jó olvasni hogy nem vagyok egyedül. Én is full így érzek, viszont szeretem a kihívásokat, és hülyén fog hangzani de ezt az egyetemet elvégezni számomra az! Méghozzá nagyon nagy kihívás, mert aki ezt nem éli át nem tudja elképzelni hogy tényleg mennyire fos! Ha év végén nem sikerült összeszednem az elégséges kreditet akkor én is távozom, mert fizetni azért nem fogok ezért a fosért...
Amúgy Wish, lehet hogy már kérdeztem de te hova mentél végül is tovább? Maradtál az info-s pályán?

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 5., vasárnap 15:02 Hozzászólás az előzmény idézésével
Áh, nem :D Ezekután :D

Kozmetikusnak tanulok, amit IMÁDOK!
Ami mellesleg egy mentőövként jött, hogy valahova a következő felvételiig ellegyek, de közben nagyon megszerettem :3 Igenis komoly dolog ez is, nagyon kell hozzá érteni, az anyagismereten itt is szenvedek nagyon, de iszonyat jó mesterem van akinek óriási szakmai (és nemmelesleg élet-) tapasztalata van!

Visszatérve az eltéhez, tényleg fos és tényleg grat annak aki ezt elvégzi, de én azért nem akartam maradni, mert tudtam, hogy ezt 3 év alatt nem fogom tudni. Sőt 4 és az 5 év is számomra kétséges (mert pl analizisből nincs is keresztfélév...). Akkor meg már elcsesztem egy csomó időt az életemből, és tök pályakezdő vagyok... No meg az államilag finanszírozott féléveimnek is odaveszett. Mondjuk én nem is hittem benne, hogy azt egész életemben tudnám csinálni. Ahhoz, hogy jó állásod legyen, ebből "kötelező" egy msc is, különben kb max tanárnak vesznek fel... Az meg megint egy csomó félév.

Az átvételtől pedig ne félj! Nekem se lett meg az akkori kitűzött minimál kredit és nem vettek át :D Mondjuk volt ismerősöm akit átvettek, mert neki mégannyi se lett meg, de ő tényleg a béka segge alatt teljesített és ő is szinúgy otthagyta.
AZ én osztályomból asszem 6an voltunk akik oda mentünk, ebből 2 srác az első zh-k után már be se jártak, aztán volt aki februárban felvételizett máshova, de csinálta és akkor végül már mind a 6an nem vagyunk ott. Ugyanebből a középsuliból van felsőbbéves ismerösöm, aki kítűnő volt mindenből, és az elte még neki se lesz meg, csak 4 év alatt, de ez már nagy szó.

Renia egyébként én azt ajánlom, hogy csinálj meg egy szakmát és utánna próbálkozz az egyetemen, mert utánna még mindig könnyebb otthagyni, hogy van valami a kezedben. Márcsak azértis ajánlom, mert mondjuk nemegyetem mellett tudsz dolgozni, ami ugye pénz és tapasztalat. Mert a nemegyetem és nemestis sulik normális iskolarendben működnek így lesz időd délután. Nekem az egyetemen mindig úgy jött össze az órarendem, hogy kb az egész napom ráment, mert vagy másfél órás szüneteim voltak az órák közt, ami hazamenetelre nem elég, vagy reggel meg este kellett mennem aznap, meg ilyesmi. Semmi mást nemtudtam rendszeresre beiktatni.

A másik, hogy az okj 23 éves korig ingyenes (és okj mellett még családi pótlékot is kapsz - MÁR AMIG A KORMÁNY ELNEM TÖRLI), az egyetemen meg bármely életkorodban jár az 5 év államilag finanszírozás.

HozzászólásElküldve: 2009. április 5., vasárnap 15:21 Hozzászólás az előzmény idézésével
Wish: Akkor te meg tudsz tanítani rendesen körmöt festeni? :/ Én mindig elbaszom :cry: Mondjuk lehet, h azért mert türelmetlen vagyok :dirr:

Az OKJ fix, hamarosan jelentkezem is, amint felrakják a tantervet...Webprogramozó leszek, vagy Informatikai alkalmazásfejlesztő (A kettő majdnem ugyanaz :dirr: )
De csak az első OKJ ingyenes, nem? :(

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 5., vasárnap 15:35 Hozzászólás az előzmény idézésével
Elvileg igen, csak az első. De ahol én tanulok, ott az igazgatónő azt mondta, hogy a második akkor is ingyenes ha rá vagy szorulva és mondta nekünk, hogy bárkinek elintézi, hogy rászoruló legyen :D :D :D

Cézé is webprogramozóra jár :3

A körömlakkozás nem a szakterületem, hisz' én a bőrrel foglalkozok. De hogyan cseszed el mindig? Gondolom nem szárad meg rendesen, vagy nem várod ki a száradási időt. Itt az a fontos elsősorban, hogy legyen jó a körömlakk. Én ritkán lakkozom (főleg most, hogy kicsinek, hogy legyenek a körmeim, mert csak így tudok rendesen masszírozni), de akkoris ritkán fogok ki én is normális körömlakkokat. Mondjuk épp most szereztem be egy csak fényben lilássan csillogó dm márkás (s-he) lakkot, és megvagyok vele elégedve. Az avonosok közül nekem egyik se száradt rendesen). Metáloskislány koromban csak feketével festettem, ahhol Jolly Franchet használtam (nemtudom így kell e irni, de piacon vettm mindig kb 300 forintért).
Ha a bőrödre fested akkor azt meg körömfestés után néhány órával be kell áztatni és akkor a börödről szépen lejön, vagy fültisztító pálcát átitatsz lakklemosóval és szépen le lehet szedni a bőrről.

HozzászólásElküldve: 2009. április 5., vasárnap 15:55 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarReady the BatmobileReady the BatmobileHozzászólások: 1015Tartózkodási hely: Belga KongóCsatlakozott: 2007. november 11., vasárnap 5:39
Hát a BME-n a mérnök infó az például GECI, de nem rossz, csak néha nagyon gyűlölöm.
Csak nagyon nehéz.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. április 5., vasárnap 22:41 Hozzászólás az előzmény idézésével
Vagy nem tudom bekenni a teljes körömfelületet (és rühellem, hha kimarad 2 mm-nyi hely a lakk és a körmök széle között), vagy az ujjam is olyan lesz :cry: És most nemtom, h az ecset szar-e, vagy nem lehet megcsinálni, vagy csak én vok rohadt türelmetlen. (Van Avonos is, meg DMes is - bár a DMes 1 fos szerintem, mert 3x kell átkenni h rendesen befogja - és egyikkel sem jó.)
De ez a vizes dolog nem rossz ötlet :)

Szerk.: Én valami gazdaságis, vagy marketinges egyetemen gondolkozok majd a későbbiekben...Szeretnék abból élni, hogy az emberek hülyék :D

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 5., vasárnap 23:22 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarFórumribancFórumribancHozzászólások: 1174Csatlakozott: 2007. november 6., kedd 20:16
már nem azért de az egyetem azért is jó, mert akkor még az ember élhet egy kicsit felelősség nélkül.. kolis élet, páti páti :3 most hogy már dolgozok, egész más lett a világ és tudom, hogy az elő pár egyetemi év volt a legjobb, vagymi

de nemakarok itt vészmadárkodni :3

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. április 11., szombat 17:45 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarBANNOLTUKHozzászólások: 32Tartózkodási hely: Fót sikátorpusztaCsatlakozott: 2009. március 16., hétfő 10:03
Én szerintem van néhány tömeganime :mrgreen: ami már a könyökömön jön ki de van egy pár klaszikus anime amit bármikor szivesen megnézek :lol: mint pl;a Ghost in the Shell vagy az Akira egyszer egyszer ráfanyarodok egy jó kis sorozatra a (Full Metal Panic fumoffu) enyire futya bocs. 8) MÁJASHURKA :yo1h:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 11., szombat 17:57 Hozzászólás az előzmény idézésével
A Full Metal Panic pont hogy tömeganime.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 12., vasárnap 11:37 Hozzászólás az előzmény idézésével
Hitchcock írta:
MÁJASHURKA :yo1h:

Ez nem elköszönés, nem létezik olyan átírás amiben ez helyes lenne, mert nem így írják, ráadásul japánul beszélni már lassan egy évtizede nem trendi :'(

Kérlek. Ne.

Amúgy a chi's sweet home volt az első és utolsó jó anime. Ha lesz második évad, az lesz a második.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2009. április 28., kedd 16:13 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarBANNOLTUKHozzászólások: 32Tartózkodási hely: Fót sikátorpusztaCsatlakozott: 2009. március 16., hétfő 10:03
Valami egyéb sorozat :roll: nemrég kaptam el egy részt belöle Crono Crusade most megy az animaxon (kicsit tereljük a szót a Full Metal Panicról) kicsit uncsi volt...bene valami csekéjke akció :o de semi egyéb.Áloha :yo1h:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 28., kedd 17:55 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarStandardStandardHozzászólások: 1190Tartózkodási hely: Város széleCsatlakozott: 2008. október 6., hétfő 9:20
Ezt most ugy teszek hogy nem is olvastam... :angry1:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 28., kedd 21:42 Hozzászólás az előzmény idézésével
Chrono Crusade is pont hogy tömeganime.
És minden anime, ami az animaxon megy, tömeganime.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 28., kedd 22:12 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarIt seems I have 4 legsIt seems I have 4 legsHozzászólások: 918Tartózkodási hely: MartonvásárCsatlakozott: 2008. március 23., vasárnap 11:22
és attól már nem is lehet jó?

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 28., kedd 22:22 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarStandardStandardHozzászólások: 1190Tartózkodási hely: Város széleCsatlakozott: 2008. október 6., hétfő 9:20
Lehet hogy tomeg anime... De sztem ha sajat kornyezeteben vizsgalnank az animeket akkor eleg keves lenne ami nem az...
Es Chrono akar tomeg akar nem nalam akkor is top5 animeim kozott van :dirr:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2009. április 28., kedd 22:24 Hozzászólás az előzmény idézésével
De miért ne lehetne egy tömeg anime jó anime? Ezt még mindíg nem értem...

Offline Profil

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés:

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]
Oldal: 3 / 12
339 hozzászólás
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég
Keresés:
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához
Ugrás:  
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.