Szerző Üzenet

<  DDR szimulációs programok  ~  StepMania beállítások

HozzászólásElküldve: 2008. május 5., hétfő 19:01 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 94Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2008. január 8., kedd 14:02
Sziasztok!
Gondoltam nyitok egy ilyen topicot, mivel vannak kisebb problémáim a finomhangolással. Szerintem nem csak én vagyok igy ezzel. Please valaki aki guru SMhoz az írja le mik azok a configok amiket mindenképpen be kell állítani.
Köszönettel:
Cézé :wink:

Offline Profil ICQ
HozzászólásElküldve: 2008. május 5., hétfő 19:13 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHeavyHeavyHozzászólások: 1681Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:45
Semmit sem MINDENFÉLEKÉPPEN :D Mikre gondolsz konrkétan úgy az Event Mode-on kívül?:D

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2008. május 5., hétfő 19:14 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 34Tartózkodási hely: <.<Csatlakozott: 2008. január 24., csütörtök 20:50
Nem rossz téma, csak több információ kell.
Optikai tuning, jobb teljesítmény?

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2008. május 5., hétfő 21:30 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 225Tartózkodási hely: Budapest, X1X.kerCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:25
Hogy hívják azt a hangot, ami a számok közötti lépkedésnél van? Klubban beszéltünk róla múltkor, ki akarom szedni... :3

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2008. május 5., hétfő 23:00 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 282Tartózkodási hely: SzentendreCsatlakozott: 2007. december 26., szerda 18:20
Konkrétan gondoltunk arra pl, hogy ne legyen 1st stage meg ilyesmi és folyamatosan lehessen nyomni (ez az event mode ugye?), meg hogy ha lemegy felül a csík akkor ne lépjen gémóver, meg ilyesmi (ez ugyanúgy megvolt event modeban), vagy hogy ne számoljon jobb felül az a számoló (na, értitek mit akarok :D?) meg ilyesmi... Igazából szerintem a honlapra kellene írni egy magyar nyelvû részletesebb útmutatót kezdõknek. Itt le lehetne írni a gyorsításokat, hogy melyik mit jelent, meg a C-s dolgokat, mert ezeket nem tudtuk....

Offline Profil Honlap ICQ
HozzászólásElküldve: 2008. május 6., kedd 0:01 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarReady the BatmobileReady the BatmobileHozzászólások: 1015Tartózkodási hely: Belga KongóCsatlakozott: 2007. november 11., vasárnap 5:39
DarkEclair írta:
Hogy hívják azt a hangot, ami a számok közötti lépkedésnél van? Klubban beszéltünk róla múltkor, ki akarom szedni... :3

1. rákeresel a hangfájlokra a stepmania mappájában
2. berakod valami lejátszóba az összeset
3. fülelsz amég az az undorító surtyogás nem hallatszik
4. megnézed melyik file az
5. törlöd
6. FUN TIME!!11

Wish: Az Options elég keszekusza, a fail-type legyen off akkor nem failel. Remélhetõleg...

C200/C400 rögzített sebességek. Teljesen mindegy hogy van megírva a szám a nyilak ugyanolyan sebességgel mennek fölfelé. Próbáld ki egy olyan számnál ahol sok a sebességváltás és akkor rájössz, hogy mire jó.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2008. május 6., kedd 6:13 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 34Tartózkodási hely: <.<Csatlakozott: 2008. január 24., csütörtök 20:50
@SoonDead:
A zenehallgatás és törölgetés helyett egy új téma ajánlatosabb szvsz. :wink:

@Wish:
Az event mode a Coin Options-ben van
A fail type és a menu timer a Machine Options-ben van

Amúgy ajánlatos beállítani egy profilt is, így az elért eredményeket oda rögzíti és így egy másik játékos, másik profilon nem a te eredményeidet fogja próbálni javítgatni. (persze Profil Options)

Aztán az Appearance Options- ben van olyan beállítás, hogy az instrukciók és a figyelmeztetõ villogás ne látszódjon.
Amit még ajánlok az a V-Sync off-ra állítása a Display options-ben.

Még valami: ha billentyûzeten játszol, akkor a Test input résznél tudod megnézni, hogy felismeri e a játék az összes gombnyomást. Olyan kombinácsiót érdemes választani ami kényelmes a kéznek és ahol egyszerre mind a négy billentyût lenyomva tudod tartani.

A C*** elég hasznos, jómagam már nem is tudok normális sebességen játszani. Max lábbal, de akkoris csak x2-esen

...ésatöbbi

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2008. május 6., kedd 22:58 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarSite AdminSite AdminHozzászólások: 1210Tartózkodási hely: PPBCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:56
DarkEclair írta:

Pontosan: Stepmania -----> Themes ----> Default -------> Sounds -----> Music Wheel Change! Pusztitsd ki a halalba, atnevezni nem eleg :géj:
NE szokjatok ra a c************-re, inkabb kesobb...ilyenkor meg nem sok ertelme van, majd 10 tappancsos challengeknel lesz...egy kicsit kuzdjon mindenki az elejen a ritmusvaltasokkal, mi is ugy csinaltuk :3

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2008. május 6., kedd 23:19 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 282Tartózkodási hely: SzentendreCsatlakozott: 2007. december 26., szerda 18:20
Jójójóóó, én nem is azért írtam, csak jó lenne egy részletesebb leírás kezdöknek mindenrõl ^^ Hogy mi micsoda meg mit érdemes...

black87 írta:
A C*** elég hasznos, jómagam már nem is tudok normális sebességen játszani. Max lábbal, de akkoris csak x2-esen

Jézusom elöszõr a C valami ugrott be és erre a C*** azt hittem, hogy valami prog nyelv :D Asszem agyamra ment az sok C++ beadandó xD

HozzászólásElküldve: 2008. május 6., kedd 23:37 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarSite AdminSite AdminHozzászólások: 1210Tartózkodási hely: PPBCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:56
Nem letoszaskent mondtam, hanem jotanacskent :3
Es jah, telleg lehetne vmi ilyet csinalni, majd vizsgaidoszak utan nekiallunk vmi GyÍK szerusegnek...

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2008. május 7., szerda 18:53 Hozzászólás az előzmény idézésével
Oksi, én is ilyenre gondoltam ^^

HozzászólásElküldve: 2008. május 7., szerda 20:20 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 94Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2008. január 8., kedd 14:02
Hihi mindent megtudtam ami csak szükséges az élvezetes játékhoz ^^ Wish jó ötlet volt ez a topicot indítani ne? :wink:

Offline Profil ICQ
HozzászólásElküldve: 2008. május 7., szerda 21:18 Hozzászólás az előzmény idézésével
Bizony ^^

HozzászólásElküldve: 2008. május 29., csütörtök 15:38 Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem miért nincs Marvelous-om? Külön be kell állítani, vagy más verzióm van, vagy miiiiijaszösz?

HozzászólásElküldve: 2008. május 29., csütörtök 16:12 Hozzászólás az előzmény idézésével
StandardStandardHozzászólások: 941Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:28
rosszkor lépsz valószinüleg :D
tudtommal nem kell azt állitani :lol:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2008. május 29., csütörtök 16:19 Hozzászólás az előzmény idézésével
Gondoltam erre, de ez nem lehet, hát basszus... De azért már kicsit jobb szinten vagyok, minthogy ne találjak el teljesen pontosan valamit... Ki se irja az eredménynél hogy 'Marvelous 0' vagy ilyesmi.... No meg régen volt.... De azóta már újra lett telepítve a Stepmania...

HozzászólásElküldve: 2008. május 29., csütörtök 16:22 Hozzászólás az előzmény idézésével
Biztos új verziód van? Azért szedd le újra az oldalról hátha mûködni fog :wink:
Ja és persze könyörögj meg mutass be áldozatot az segíteni szokott (legalábbis Rita szerint) :lol: :lol:

Offline Profil ICQ
HozzászólásElküldve: 2008. május 29., csütörtök 16:38 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarReady the BatmobileReady the BatmobileHozzászólások: 1015Tartózkodási hely: Belga KongóCsatlakozott: 2007. november 11., vasárnap 5:39
Azon kívül hogy biztosan hihetetlenül ügyetlen vagy, talán még az is lehet a megoldás hogy

Options -> Gameplay Options -> Marvelous Timing -> ALWAYS
:D

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2008. május 29., csütörtök 17:00 Hozzászólás az előzmény idézésével
Ott volt a kutya elásva ^^
Tudtam én, hogy nem vagyok ANNYIRA ügyetlen :dirr:
Amúgy jobb ha van marvelous? Mármint a pontozás szempontjából.

HozzászólásElküldve: 2008. május 29., csütörtök 19:07 Hozzászólás az előzmény idézésével
Fogalmam sincs, de ha AAAA-t akarsz elérni ahhoz az összes lépésnek marvelousnak kell lennie.

Tud valaki a pontozási rendszerrõl leírást adni amúgy? (Elég egy szép matematikai képlet is akár)

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2008. május 29., csütörtök 19:12 Hozzászólás az előzmény idézésével
Másik topicban én is kérdeztem, hogy hogyan pontoz.... Mert egyik számomnál C-n több pontot értem el mint B-n.

HozzászólásElküldve: 2008. május 29., csütörtök 19:21 Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez velem is volt már, hogy örülök, hogy "VÉGRE A OMG!!!" (így szoktam örülni) és erre mégis a többpontos B eredményem látszik a számválasztásnál.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2008. május 29., csütörtök 19:58 Hozzászólás az előzmény idézésével
Jaja X_X:

HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 6., szerda 13:39 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 15Csatlakozott: 2008. augusztus 5., kedd 15:30
na en mint uj "fan" XD lenne egy ket kerdesem :D Wish kommentjeben van is pl a problemam:D... ez a gameoveres dolog...nyomogatom a nyilakat orrba szajba erre 15 mp mulva failed meg game over..XD ezzel micsinaljak? D: egyenlore csak ennyi bajom van..de biztos lesz meg..XD

hopp: ez mar megoldva: xD
kovi kerdes: mert van az hogy ha megcsinalok egy szamot(marmint lenyomogatom..) utana csak egy szam kozul valaszthatok? XD

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 6., szerda 17:54 Hozzászólás az előzmény idézésével
nem ertem a kerdest :géj: lenyomogatod, egy szam, hol?

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 6., szerda 19:41 Hozzászólás az előzmény idézésével
azt hiszem erre gondolsz

Options > Coin Options > Event Mode ON

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 17., szerda 20:07 Hozzászólás az előzmény idézésével
StandardStandardHozzászólások: 941Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:28
hülye kérdés XD
de valaki nem tudja hogy a számokban elért pontszámot hogy lehet lenullázni?
lusta vagyok sokat keresgetni :lol: :lol:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 18., csütörtök 10:19 Hozzászólás az előzmény idézésével
egyszerüen áthelyezed a mappát, aztán meg vissza.
menüben kétlem, hogy van erre lehetõség, de javítsatok ki ha tévedek

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 18., csütörtök 11:01 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 683Tartózkodási hely: Za WarudoCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 18:15
vagy újrarakod a programot... persze gondolom van valahol valami napló fájl... vagy részlet... de nemtom ... itt füvi gépén lassabban olvassa be a songokat a stepmania :dirr: *türelmetlen*

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 18., csütörtök 19:57 Hozzászólás az előzmény idézésével
minél több szám van, annál tovább tart.
és igen, van egy adatbázisa is. csak azt nehezebb buherálni, mint mondjuk nyomni kétszer egy F6-ot Total Commanderben :D

Offline Profil Honlap

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés:

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]
Oldal: 1 / 7
194 hozzászólás
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég
Keresés:
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához
Ugrás:  
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.