Szerző Üzenet

<  DDR szimulációs programok  ~  Témák

HozzászólásElküldve: 2010. január 13., szerda 19:19 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarIt seems I have 4 legsIt seems I have 4 legsHozzászólások: 918Tartózkodási hely: MartonvásárCsatlakozott: 2008. március 23., vasárnap 11:22
Csomagold be a mappát és tedd fel mondjuk a mediafire-re én is így csináltam:

http://www.mediafire.com/?zenygydxyym

A theme igazából kinézetre majdnem teljesen ugyan az mint az eredeti így senki izlésében nem teszek vele kárt.
Viszont tud pár apróságot:
-Számválasztásnál a szám képének jobb alsó sarkában kiírja a szám hosszát.
-A nyílak sebességének állításánál kiírja az aktuális szám BPM-jét
-Szám közben felül jelzi mennyi van még hátra a számból egy kis csík.
-Számközben alul nincsen fölösleges kép, csak a pont és a neved. Így hamarabb látod meg a nyilat ha ezred másodperc is, néha sokat jelenthet.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. január 14., csütörtök 1:46 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarReady the BatmobileReady the BatmobileHozzászólások: 1015Tartózkodási hely: Belga KongóCsatlakozott: 2007. november 11., vasárnap 5:39
Bergkamp írta:
Számközben alul nincsen fölösleges kép, csak a pont és a neved. Így hamarabb látod meg a nyilat ha ezred másodperc is, néha sokat jelenthet

kár hogy a nyilak így viszont csak megjelennek a képernyőn és nem beúsznak alulról, tehát nem csak hogy alig látod meg őket előbb, de szerintem zavaró is

de a többi szépítés jó dolog, ráadásul olyan egyszerűen van megcsinálva, hogy el is csodálkozom rajta, hogy mennyire céltudatosan vagy kreatív.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. január 14., csütörtök 17:27 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarIt seems I have 4 legsIt seems I have 4 legsHozzászólások: 918Tartózkodási hely: MartonvásárCsatlakozott: 2008. március 23., vasárnap 11:22
SoonDead írta:
kár hogy a nyilak így viszont csak megjelennek a képernyőn és nem beúsznak alulról, tehát nem csak hogy alig látod meg őket előbb, de szerintem zavaró is

de a többi szépítés jó dolog, ráadásul olyan egyszerűen van megcsinálva, hogy el is csodálkozom rajta, hogy mennyire céltudatosan vagy kreatív.

Nem értem az első mondatod. Nem tudom elképzelni vagy nem tudom miért.

Köszi :zene1:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. január 14., csütörtök 17:53 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarReady the BatmobileReady the BatmobileHozzászólások: 1015Tartózkodási hely: Belga KongóCsatlakozott: 2007. november 11., vasárnap 5:39
állítsd a nyilak sebességét 0.25-re egy lassú számnál és akkor sokkal szemléletesebb hogy mire is gondolok.
a nyíl nem bejön alulról, hanem a képernyő alján megjelenik és onnan megy föl. szerintem zavaróbb mint amennyit nyersz lehet vele. az viszont hogy a szintjelzőt leraktad az mondjuk korrekt, mert a szélső nyilat tényleg 1 századperccel később lehetett így meglátni.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. január 14., csütörtök 18:02 Hozzászólás az előzmény idézésével
tény hogy ennek a fő célja a túl gyors számoknál van. hiszen lassúnál kétlem hoyg a képernyő alját nézi az ember, mindenesetre mindjárt kipróbálom.

Na közben megnéztem mire gondolsz. És wow tényleg. Na de kipróbáltad a számot játszva szőnyeggel? Mármint azért kérdem mert szerintem nem oda fókuszál az ember. Viszont majd megpróbálok nézni valamit erre hogy hol kezdődjenek a nyilak szerintem nem nagy kunszt.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. január 14., csütörtök 18:13 Hozzászólás az előzmény idézésével
hát azért mondtam, mert klubban valami zavart amikor szőnyegre álltam, hogy villog valahogy alul (akkor még föl se tűnt igazából hogy ez nem a default téma) és aztán szúrtam ki urunoval beszélgetve, hogy miről van szó.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. január 14., csütörtök 18:44 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 27Tartózkodási hely: Bp.BékásmegyerCsatlakozott: 2009. december 13., vasárnap 12:24
Szólok majd ha kész :)

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. január 15., péntek 2:35 Hozzászólás az előzmény idézésével
Itt a javított kiadás remélem mostmár nálad is jó Marci:

http://www.mediafire.com/?zenygydxyym

Most célom eltávolítani a marvolous/awesome/stb. feliratokat vagy legalább is lejebb vagy feljebb helyezni mert az is elég irritáló. Bár ha a többség ragaszkodna hozzá akkor maradhat.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. január 23., szombat 15:57 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 27Tartózkodási hely: Bp.BékásmegyerCsatlakozott: 2009. december 13., vasárnap 12:24
Renia írta:
Felrakod vhova a netre? :D

http://www.mediafire.com/file/jo3tmyyh1t2/Warcraft.zip
http://www.mediafire.com/?jo3tmyyh1t2
Remélem jó a link amit küldök, még nem használtam soha sem hasonlót. Ez mondjuk csak a sima téma kicsit átdolgozva, de szerintem nem lett olyan rossz.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. január 23., szombat 18:03 Hozzászólás az előzmény idézésével
valahol meglepődtem volna ha nem warcraft stílusú lenne. :D

amúgy egész jó, csak még nemigen van befejezve :D
arra figyelj, hogy az options-ben csak a lefelének cserélted ki a hangját. és hogy szerintem elég furán vannak körülvágva az ikonok a mód választásnál (a fekete a szélükön csúnya)
amúgy ha befejezed egész igényes cucc is kikerekedhet belőle, csak cserélj ki akkor tényleg mindent (pl betűtípus sem túlságosan wowos, meg a rulettet is föltupírozhatnád ork dizájnúra pl)
ja és a számválasztásnál még jobban halkítsd le a számválasztó hangot, vagy kapcsold is ki teljesen, mert az mindig zavaró.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. január 23., szombat 18:30 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarFórumribancFórumribancHozzászólások: 1174Csatlakozott: 2007. november 6., kedd 20:16
és hány órát játszol naponta? :dirr:

mmint wowt

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. január 23., szombat 22:50 Hozzászólás az előzmény idézésével
Jó persze még dolgozom még rajta :) pár hangot direkt nem cseréltem ki, options-t pedig nem tudom hol állítottam át/ mit töröltem ki de néha lefagy, azért jó hogy láttad mert neked lehet van ötleted mit vettem ki (key beállításnál pl. kilép) Játék közben a heal bar-t meg még fogom formázni ha lesz időm.

Igazából most is be vagyok logolva :D 5percenként meg kell néznem hogy nem ütött-e le valami hülye gnóm hátasról míg AFKolok.
Szabadidőmban ha nincs nálam senki akkow DDR-el felváltva WoW-ozok.
Azt szeretném megcsinálni hogy wowban beállítanám a mozgást a szőnyegemre, és a spelleimet meg mondjuk valamilyen guitar-hero gombjaira
(Hányan szoktatok lenni mostanában klubbtalin/meeten vagy hogy mondjam :)?)

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. január 24., vasárnap 2:18 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHeavyHeavyHozzászólások: 1681Tartózkodási hely: BudapestCsatlakozott: 2007. október 31., szerda 23:45
10-en.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. január 25., hétfő 14:13 Hozzászólás az előzmény idézésével
@Gourry:

Sok mindent el lehet állítani amikor az ember új témát csinál. Főleg, ha az ember nincs tisztában a beépített fallback rendszer kényelmi funkcióival, vagy nem használja ki azokat.

Bármit amire szüksége van és nem találja a beállított témában, a default témában keresi a program. Ezért a te témádba elég csak azokat a képeket és beállításokat belerakni ami eltér a defaulttól.
Ez egyrészt vonatkozik a képekre/hangokra animációkra. Amit még nem változtattál meg, azt NE rakd bele a témádba (tehát a te esetedben az egész BGAnimations, CVS, Fonts, Languages, Numbers, Other mappa fölösleges, és a Graphics és Sounds mappában is csak azok a fájlok kellenek amiket megváltoztattál a defaulthoz képest). Ezzel máris SOKKAL átláthatóbb lett a témád. Később amikor a BGAnimations-höz is hozzá akarsz nyúlni akkor figyelj majd a függőségekre, és azokat is másold át a saját témádba, de csak azokat.
Másrészt meg a metrics.ini-t is egészen máshogy lenne érdemes szerkeszteni. A témádban lévő metrics.ini-ben csak azoknak a soroknak kell szerepelnie amiket megváltoztattál, mivel az egész beolvasás úgyis úgy történik, hogy beolvassa a defaultot, majd fölülírja azokat a te témádban szereplő adatokkal.

Szóval ha mondjuk összesen azt akarnád megváltoztatni, hogy a számválasztásnál ne hatvan, hanem 30 másodpercig lehessen gondolkozni, akkor az egész metrics.ini-nek a te témádban így kell kinézni:

Kód:
[ScreenSelectMusic]
TimerSeconds=60

Ez két sor, és nem kell több. Minden más sor fölösleges, sőt inkább csak zavaró hiszen a defaultban úgyis bennevan minden más, minek kétszer beolvasni.
Ezzel máris SOKKAL átláthatóbbá tetted a metrics.ini-det mivel nem fogsz véletlen elállítani dolgokat, hiszen csak azt látod magad előtt amit már elállítottál.

Arra is figyelj, hogy amikor hangokat választasz azokat ne csak bepakold a mappába, hanem a következő dolgokra figyelj:
Legyen a hang ogg vagy mp3. A wav sok helyet foglal, megéri átkonveertálni tömörebb formátumba. A StepMania készítői az ogg-ot ajánlják, hiszen nyílt és jobb mint az mp3.
Ne legyenek fölöslegesen hosszúak a zenék. A legtöbb zenét az ember nem fogja tovább hallgatni 10 másodpercnél. A credits-et meg hasonlókat átugorja, a beállításokat áttekeri, számválasztásnál meg úgyis a szám zenéjét hallgatja. Legyen minden zene amit használsz MAXIMUM 1 perc. Nem érdemes ennél hosszabb zenéket belerakni, mert úgysem hallgatja végig senki, csak a helyet foglalják és esetleg lassabban töltenek be. Ezért vágd le a fölösleges intrókat, ismétléseket, szólókat, stb, mert fölöslegesek.
Használd ki, hogy van redir! Vannak a .redir kiterjesztésű fájlok amik annyit csinálnak, hogy másik fájlokra mutatnak. Ezért ha két helyen ugyanazt a hangot akarod használni akkor ne tárold el két néven ugyanazt a hangot, csak egy redir fájllal linkelj rá. Sőt ha valaminek nem akarod, hogy legyen hangja akkor linkelj a _silent-re mert ha letörlöd simán akkor a default mappában is keresni fogja. A redir-ek ott vannak képeknél is ott is érdemes használni.

Ennyi elég a jótanácsokból, kicsit hosszúra sikerült, remélem azért elolvasod. Nem fogom tudni megmondani, hogy miket állítottál el amitől kifagy a menü mivel nincs kedvem fél órát bogarászni, de ha követed azokat amiket leírtam akkor te is meg fogod találni szerintem.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. január 25., hétfő 15:59 Hozzászólás az előzmény idézésével
Elolvastam igen, és köszi. Természetesen nem hülyeség amiket írtál. Eddig pl nem tudtam mire jók a .redir fájlok, ezután ezekre is figyelni fogok. :)
Köszi mégegyszer.
(te/ti most milyen témát használsz/használtok?)

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. január 25., hétfő 18:06 Hozzászólás az előzmény idézésével
Én a saját módosított defaultomat.
Régen sok félét kipróbáltam, de mivel én viszem a laptopot álltalában klubba kényszerítettek hogy a default legyen rajta mert azt mindenki ismeri és megszokta...

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. január 25., hétfő 19:28 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarMotherfuckin' ChallengeMotherfuckin' ChallengeHozzászólások: 274Csatlakozott: 2008. november 3., hétfő 0:27
Aoi Bluet minimálisan módosítva. de régen nagyon sokáig a Techno Fiend 3.1 volt.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. január 25., hétfő 20:49 Hozzászólás az előzmény idézésével
Az Aoi Blue nagyon igényesre lett csinálva! :nyelv1:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. június 18., péntek 15:09 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 9Tartózkodási hely: MaglódCsatlakozott: 2010. június 18., péntek 14:45
öööööööö...Én még elég új vagyok ebben és még alaptémám van :oops: ééééééés..... lenne 1 kérdésem nem-e tud nekem valaki szerezni Narutos(ha lehet akatsukis)témát???? :oops:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. június 18., péntek 15:13 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarFórumribancFórumribancHozzászólások: 1174Csatlakozott: 2007. november 6., kedd 20:16
zsályát minden mezőbe

SAGE

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. június 18., péntek 15:14 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarLightLightHozzászólások: 559Tartózkodási hely: ÉM-MiskócCsatlakozott: 2009. február 19., csütörtök 0:21
super mariós van de ilyen témáról én nem tudok :? animés csak 1 jó van de annak semmi köze a narutóhoz meg jó ha tudod hogy nem mind1 milyen stepmaniád van mert többféléhez léteznek témák =^_^=

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. június 18., péntek 15:24 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarHozzászólások: 9Tartózkodási hely: MaglódCsatlakozott: 2010. június 18., péntek 14:45
tudom... 3.9-em van

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. június 18., péntek 15:27 Hozzászólás az előzmény idézésével
És nektek most milyen van? igazából nem muszály narutosnak lennie csak azért azt írtam mert most teljesen Naruto függő lettem...

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. június 18., péntek 15:53 Hozzászólás az előzmény idézésével
a naruto az ugye ez az anime: http://encyclopediadramatica.com/Naruto

nem tudok narutós témáról, rákerestem láttam máshol is a kérdést, de senki nem tud ilyen téma létezéséről.

viszont, ha az jó, akkor van végtelen mennyiségű narutós zene a http://www.bemanistyle.com/ -on, a menüben a simulation->search simfilest kell választani. ahhoz, hogy letölteni is tudj, regisztrálni kell.

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. június 18., péntek 15:54 Hozzászólás az előzmény idézésével
AvatarStandardStandardHozzászólások: 1190Tartózkodási hely: Város széleCsatlakozott: 2008. október 6., hétfő 9:20
Hmm... Es tavaszi Con utan szabadon a Narutos temak emlegeteseert mennyi pocky jar? :mrgreen:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. június 18., péntek 16:14 Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen az a Naruto...és köszi a zenéket :mrgreen:

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. június 18., péntek 19:53 Hozzászólás az előzmény idézésével
Ubika97 írta:
..muszály..

http://muszaj.hu/

Offline Profil Honlap
HozzászólásElküldve: 2010. június 18., péntek 20:04 Hozzászólás az előzmény idézésével
:roll: jó...akkor "nem kell feltétlenül Narutos" így már megfelel??? :)

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. június 18., péntek 20:43 Hozzászólás az előzmény idézésével
én témát innen szoktam leszedni:
http://stepmaniathings.com/downloads/themes.html
narutos az nincs, de van elég sok más szerintem.

Offline Profil
HozzászólásElküldve: 2010. június 19., szombat 9:15 Hozzászólás az előzmény idézésével
köszi :D

Offline Profil

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés:

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]
Oldal: 2 / 3
66 hozzászólás
Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég
Keresés:
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához
Ugrás:  
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.